Nioh to gra, która nie jest żadną adaptacją kultowego mema sprzed kilku lat.
To seria dwóch gier action RPG w stylu soulslike, które są tytułami na wyłączność PlayStation 4. Akcja została osadzona w fikcyjnej wizji XV-wiecznej Japonii, która jest pogrążona w wojnie, a dodatkowo pojawiły się niebezpieczne demony Yokai. Sony ujawniło, że 17 grudnia fani Nioh 2 otrzymają trzeci dodatek do gry zatytułowany The First Samurai, ale to nie wszystko.

5 listopada Nioh 2 będzie dostępne w ramach wczesnej kompatybilności na PlayStation 5. Co więcej, w tym samym dniu zostaną wydane edycja kompletna gry na PC, PlayStation 4 i PlayStation 5, remaster pierwszej odsłony na konsolę ubiegłej generacji, który będzie można także nabyć w ramach kolekcji. 
Co więcej, ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się przeciwstawić śmierci mogą zaoszczędzić 70% kupując Nioh: Complete Edition na Steam podczas wyprzedaży trwającej do 20 listopada 2020.

Istotne jest także to, że posiadacze premierowej wersji gry lub kompletnej na PS4 otrzymają bezpłatną aktualizację na PS5, na której zadziała w rozdzielczości 4K do 120 klatek na sekundę. Natomiast wersja na PC zaoferuje wsparcie dla ultraszerokich monitorów, monitorów z HDR oraz 144Hz i pełną obsługę myszy i klawiatury.