Nowy, dziesiąty już dodatek do czwartej części serii gier The Sims debiutuje dzisiaj na PC, (Origin i Steam) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Śnieżną Eskapadę deweloperzy zapowiedzieli niecały miesiąc temu, a informowaliśmy o tym tutaj. Dodatek jeszcze przed premierą wzbudzał kontrowersję, gdyż niektóre sceny z jednego ze zwiastunów DLC nie spodobały się graczom w Korei Południowej. Więcej o tym temacie, możecie przeczytać pod tym linkiem.
Śnieżna Eskapada oferuje graczom zimowy świat, w którym znajdziemy inspirowaną Japonią wioskę na Górze Komorebi. Simsy mogą uczestniczyć w typowych zimowych aktywnościach, takich jak jazda na nartach czy kąpiel w gorących źródłach. Gracze dostaną również po raz pierwszy możliwość nie tylko kupna, ale także wynajmowania posesji w górskiej wiosce.
Dodane zostało aż 130 nowych przedmiotów do tworzenia swojego wymarzonego miejsca. Wśród nich znajdziemy między innymi ogrody skalne, kotatsu, japońskie drzewa oraz ryby koi do fontann. Śnieżna Eskapada wprowadza także wiele nowych funkcji wpływających na zachowania i styl życia simów. Więcej o najnowszym dodatku możecie przeczytać na oficjalnej stronie Electronic Arts, a dokładnie pod tym linkiem.
Mapa Góry Komorebi z dodatku Śnieżna Eskapada