Pogłoski na temat następnej odsłony The Sims krążą po internecie już od dłuższego czasu, jednak nic w tym dziwnego, bowiem najnowsza odsłona zadebiutowała na rynku prawie 7 lat temu. Jak się jednak okazuje, najnowsze niesprawdzone informacje są szczególnie interesujące.

Jak podaje serwis Sims Community, na oficjalnej stronie Maxis pojawiły się ogłoszenia o pracę, sugerujące, że zespół rekrutuje specjalistów, którzy mieliby być odpowiedzialni za tryb wieloosobowy. Obecnie trwa nabór Backend Software Enginner'ów do studiów EA Redwood, EA Austin i EA Canada.
Jak wskazuje opis stanowiska, poszukiwani są specjaliści, którzy są w stanie opracować skalowalne i niezawodne usługi internetowe, które będą w stanie obsłużyć miliony graczy. Dodatkowo, w ich obowiązkach będzie leżeć także dbanie o bezpieczeństwo danych i zapobieganie oszustwom.

Co to oznacza? Nie do końca wiadomo. Jak niektórzy pamiętają, w historii serii już kiedyś pojawił się multiplayer. W latach 2002-2008 funkcjonowało MMO, The Sims Online, niestety nie zaskarbiła sobie dużej sympatii graczy i nie cieszyła się dużą popularnością, co poskutkowało zamknięciem serwerów gry przez EA.
Nie wiadomo czy Maxis stara się reaktywować projekt osobnej sieciówki, czy może zamierza wdrożyć tryb wieloosobowy do nowej odsłony. Na ten moment pozostaje jedynie czekać, aż producent ujawni swoje zamiary.