Niedawno zadebiutowało najnowsze dzieło Easy Day Studios, Skater XL. Z tej okazji twórcy udostępnili w sieci nowy zwiastun. Omawiana produkcja oferuje niecodzienne rozwiązania w porównaniu do innych tytułów o jeździe na deskorolce. Rozgrywka została w pełni oparta na fizyce — można sterować postacią do woli, a ruchy nie są z góry ustalone, jak na przykład w cyklu gier Tony Hawk.
Produkcja umożliwi wcielenie się w profesjonalnych sportowców takich jak Tiago Lemos, Evan Smith, Tom Asta czy Brandon Westgate. Dzięki społeczności i fanowskim modyfikacjom, rozgrywka może trwać w nieskończoność. Ponadto, gra pozwoli na eksplorację aż 60 prawdziwych miejsc, dokładnie odwzorowanych w Skater XL.

Omawiany tytuł wyróżnia się przede wszystkim brakiem wcześniej ustalonych sztuczek — gracz ma pełną kontrolę nad postacią za pomocą gałek analogowych w kontrolerze, a każda z nich odpowiada za ruch jednej z kończyn. To rozwiązanie pozwala na zachowanie pełnej swobody, niezależnie od tego czy poruszamy się na deskorolce, czy zwiedzamy mapę.

Dzięki modyfikacjom i narzędziom w grze użytkownicy mają nieograniczone możliwości personalizacji. Oprócz zmiany wyglądu postaci, można dostosować również akcesoria oraz sprzęt taki jak kółka, ośki czy powierzchnię deskorolki. Dzięki dużej społeczności, produkcja jest wciąż rozwijana. Ponad 50 tysięcy graczy na oficjalnym serwerze Discord, tworzy ziny, filmy, ubrania i setki modów, które można wykorzystać podczas rozgrywki.


Źródło: Materiały Prasowe


Skater XL bardzo stawia na swobodę — eksploracja nie jest niczym ograniczona. Użytkownik może sam zadecydować gdzie i jak dotrze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby godzinami trenować  skomplikowane sztuczki lub po prostu pozwiedzać okolicę.

Zadbano również o dobre brzmienie tytułu. Swój wkład w ścieżkę dźwiękową do gry miały różne zespoły muzyczne. Specyficzne brzmienie Modest Mouse, Getter, Interpol, Animal Collective i Band Of Horses perfekcyjnie podkreśla charakterystyczny klimat zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Skater XL jest dostępne w wydaniu pudełkowym oraz edycji cyfrowej na konsolach PlayStation 4, oraz Xbox One. W późniejszym terminie zostanie wydana również wersja na przenośne urządzenie Nintendo Switch. 

Źródło: Materiały Prasowe