Zdaje się, że wraca moda na jazdę na deskorolce. W ubiegłym tygodniu do sklepów trafił Skater XL, a już wkrótce zadebiutuje odświeżona wersja dwóch pierwszych odsłon Tony Hawk Pro Skater. Jak donoszą wirtualni skaterzy, aby ukończyć w 100% pierwszy, z wymienionych tytułów należy spełnić absurdalne wymaganie. 

Żeby wypełnić wspomniany cel, wymagane jest przejechanie ponad 40 tysięcy kilometrów w grze, na deskorolce. Osiągnięcie wydaje się praktycznie niemożliwe do zdobycia, bo to tak, jakbyśmy przejechali cały obwód równika naszej rzeczywistej planety. Na początku uważano, że opis trofea The Around the World jest błędem, a twórcy mieli na myśli 40, a nie 40 tysięcy kilometrów. Ostatecznie, okazało się, że wszystko jest w porządku i rzeczywiście trzeba przejechać tak dużo, aby zdobyć to osiągnięcie.


Źródło: Materiały Prasowe


Użytkownicy policzyli, ile w teorii należy poświęcić czasu, aby zdobyć to trofeum. Zakładając, że w Skater XL na deskorolce poruszamy się ze średnią prędkością około 15 kilometrów na godzinę, to aby wypełnić wymaganie z The Around the World, należy jechać nieprzerwanie przez 2700 godzin, czyli 113 dni. 
Użytkownicy sieci zaczęli wymyślać sposoby, na obejście tego absurdalnego osiągnięcia. Jedna z wielu metod to założenie gumki na kontroler, zablokowanie przycisków oraz uruchomienie specjalnej mapy. To rozwiązanie pozwala skrócić wymagany czas z 2700 do 1168 godzin, czyli 46 dni zamiast 113. Według tego, co twierdzą gracze, to taki sposób jest skuteczny. W rezultacie wskaźnik zdobywania osiągnięcia zwiększa się o jeden punkt procentowy co około 13 godzin.

Źródło: trueachievements.com, Materiały Prasowe