Przedwczoraj Joanna pisała newsa o nowym piekielnym kwartalniku Diablo IV, o którym więcej możecie przeczytać tutaj, a dziś mamy informacje, że drzewko czeka wiele zmian.Przedstawione drzewko skilli spotkało się zarówno z zachwytami, jak i krytyką wśród społeczności graczy. I to w kierunku tych drugich Blizzard postanowił udzielić dodatkowych informacji, wyjaśniając cały proces powstawania projektu, wyprowadzając graczy z błędu. Umiejętności przedstawione podczas prezentacji ulegną jeszcze wielokrotnie zmianom. Jak napisał Community Menager PezRadar na oficjalnym forum:

Drzewko umiejętności jest cały czas w trakcie prac. Przejdzie jeszcze szereg poprawek od strony UX/UI, ale słyszymy wasze komentarze głośno i wyraźnie odnoszące się czytelności i chcemy mieć pewność, że nie dezorientuje graczy. Celem było, abyście zrozumieli sam koncept i jak umiejętności i pasywki mogą być prezentowane w systemie.

Warto wspomnieć o tym, że Blizzard nie cieszy się aktualnie zaufaniem wśród graczy po wpadkach z Diablo Immortal czy Warcraft 3 Reforged. Więc jedynym dobrym rozwiązaniem na ocieplenie wizerunku, jest publikowanie informacji dotyczących prac nad grą oraz obserwowanie opinii społeczności. Dzięki czemu Diablo 4 może okazać się tym, na co fani czekają od lat.

Niestety część społeczności graczy nie rozumie różnic między konceptami, które zdąża się zmienić dziesiątki razy, zanim staną się finalnym produktem. Pozostaje nam czekać na kolejne wieści z Sanktuarium, które najpewniej zostaną opublikowane w okolicach BlizzConline, o którym więcej przeczytacie tutaj