FIFA 21 to najnowsza część najpopularniejszej na rynku serii gier piłkarskich, której produkcją zajmuje się studio EA Sports. 
Chociaż w tym roku deweloperzy stracili kolejne licencje na zespoły takie jak AC Roma czy Boca Juniors, wciąż wizerunek piłkarzy jest dostępny w grze jako, że każdy z nich jest częścią Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych FIFPro.

Taki stan rzeczy nie spodobał się słynnemu piłkarzowi AC Milan, Zlatanowi Ibrahimowiciowi, który uznał, że nie jest członkiem organizacji i nigdy nie wyraził zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku w grze. Co ciekawe, jego ostatnie słowa sugerują, że zamierza wstąpić na drogę sądową z twórcami serii.

Kto dał pozwolenie EA Sports na używanie mojego nazwiska i twarzy? Nie kojarzę, abym był członkiem FIFPro, a jeśli tak to zostałem nim bez większej świadomości w wyniku jakichś dziwnych manewrów. I jestem pewny, że nigdy nie pozwoliłem FIFA ani FIFPro na zarabianie pieniędzy używając mojej osoby. Ktoś przez te wszystkie lata zarabia na moim nazwisku i mojej twarzy bez żadnej umowy. Czas to zbadać