Wczoraj dotarła smutna wiadomość dla graczy gier Diablo 2 i 3, zmarł aktor głosowy Andrzej Gawroński wcielający się w postać kultowej postaci Deckarda Caina.

Którego teksty takie jak:

Zostań na chwilę i posłuchaj.

W dowód wdzięczności będę dla Ciebie identyfikował przedmioty.

Są rozpoznawalne nawet wśród graczy, którzy nie grali w Diablo, niczym pamiętny tekst Piotra Fronczewskiego z serii Baldurs Gate.

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.

Aktor posiadał w swoim dorobku jedną z największych liczb nagranych kwestii dialogowych zarówno w grach takich jak: Diablo 2 i 3 (Deckard Cain), The Elder Scrolls V: Skyrim (m.in. Jarl Skald Starszy, Nurelion), Wiedźmin (m.in. Hierofant, Tobias Hoffman), Wiedźmin 2: Zabójca królów (Fioravanti) i wiele innych produkcji.

W filmach możemy go usłyszeć między innymi w Harrym Potterze gdzie podkładał głos pod Garricka Ollivandera czy też Korneliusza Knota oraz portrety Georga’a Von Rheticusa i Borysa Oszołomionego i ostatnim filmie z jego udziałem, jakim był Kung Fu Panda 3 wcielając się w Mistrza Oogway’a.

Aktor zmarł w wieku 85 lat, aktualnie przyczyny śmierci nie są znane. Nie wiadomo również, czy Pan Andrzej podkładał głos do postaci Deckarda Caina w nadchodzącej grze Blizzarda na urządzenia mobilne Diablo Immortal. Która ma opowiadać historię miedzy Diablo 2 a 3.

Ostatnimi grami, w których możemy usłyszeć legendarny głos aktora jest użyczony do postaci Deckarda Caina w Heroes of the Storm oraz Overwatch.
Wiemy również że aktor był zaangażowany w projekt Dzieje Khorinis będącego nieoficjalnym rozszerzeniem gry Gothic 2, na którego kanale powstał film dokumentalny o aktorze. W którym poznamy historię o początkach dubbingu aktora.