Kilka dni temu do Sieci trafił dokument, który wyraźnie pokazywał, że Epic Games Store przynosi ogromne straty, a w samym 2021 r. mają one wynieść 139 milionów dolarów. Aczkolwiek szef Epic Games, Tim Sweeany zarzekał się, że już w 2023 r. sklep będzie na siebie zarabiał, a dotychczasowa strategia pozwoliła zbudować wierną społeczność.

Sytuacja finansowa sklepu ewidentnie nie jest najlepsza, lecz faktycznie może się wkrótce nieco poprawić, ponieważ Epic Games właśnie ogłosił, że dzięki zaangażowaniu inwestorów firma zebrała 1 miliard dolarów, z czego 200 milionów dolarów wyłożyło Sony, co ma umocnić relację pomiędzy firmami, dzięki której rozwinięty zostanie „stan wiedzy w zakresie technologii, rozrywki i usług online połączonych ze społecznością.

Jesteśmy wdzięczni naszym nowym i obecnym inwestorom, którzy wspierają naszą wizję Epic i Metaverse. Ich inwestycje pomogą przyspieszyć nasze prace nad budowaniem połączonych doświadczeń społecznościowych w Fortnite, Rocket League i Fall Guys, jednocześnie wzmacniając pozycję twórców gier dzięki silnikowi Unreal Engine, usługom Epic Online Services i sklepowi Epic Games Store.

Powyższe słowa Tima Sweeneya zostały szybko zweryfikowane, ponieważ ujawniono, że 15 kwietnia do Fortnite na PlayStation 4 i PlayStation 5 trafi druga postać z marek PlayStation, mianowicie Aloy z Horizon: Zero Dawn
Co ciekawe, tego samego dnia na PlayStation 5 wystartuje nowy turniej Aloy Cup. Jest on dedykowany grze w duetach i polega on na tym, że gracze będą musieli w przeciągu 3-4 godzin rozegrać 10 meczy w tradycyjnym modelu last man standing, przy czym otrzymają dodatkowe punkty za eliminacje dokonane przy użyciu łuku. Nagrodą będzie wcześniejsze zdobycie pakietu Horizon Zero Dawn.Z kolei w dniach 16-18 marca od godziny 15:00 będzie dostępny limitowany czasowo tryb dla duetów, w którym jako Aloy i Lara będziemy musieli walczyć o przetrwanie. Gracze będą mieli do dyspozycji jedynie łuk Aloy i podwójne pistolety Lary.