PlayStation 5 miało rozłożoną na dwa tygodnie premierę. Jednak to nie spowodowało, że konsola trafiła do wszystkich zainteresowanych i po dzis dzień, nowa konsola Sony jest najbardziej deficytowym sprzętem na całym świecie. 

Mimo wszelkich utrudnień spowodowanych pandemią koronawirusa Sony zdołało wysłać do sklepów 4,5 miliona egzemplarzy i jak potwierdza producent wszystkie zostały wykupione przez graczy i jest to najlepszy wynik startowy w historii marki PlayStation.

Chociaż wielu fanów nie mogło się cieszyć z zakupu PlayStation 5 nie przeszkodziło im kupić inny sprzęt, bo jak podaje Sony w ostatnich trzech miesiącach PlayStation 4 trafiło do kolejnego 1,4 miliona odbiorców, dzięki czemu siedmioletnia konsola może się pochwalić rezultatem 115,1 milionów sprzedanych sztuk od dnia premiery.

Ujawniono także, iż w tym czasie firma sprzedała 18,4 miliona ekskluzywnych tytułów first party, w tym 4.1 miliona użytkowników kupiło Marvel's Spider-Man: Miles Morales do końca grudnia.
Ponadto 87% posiadaczy PlayStation 5 korzysta z PlayStation Plus, które posiada już bazę 47,4 miliona subskrybentów, a z samego PlayStation Network korzysta miesięcznie 114 miliona graczy. Z kolei 29 % swoich dochodów Sony zarabia na sprzedaży wszelkich DLC i mikrotransakcji w swoich grach i 30% ze wszystkich transakcji dokonywanych za pomocą PlayStation. W ten sposób Japończycy zarobili 2,45 miliarda dolarów. 

A całościowo to wszystko pozwoliło firmie uzyskać największy w historii przychód w ciągu jednego kwartału, który wynosi 8,45 miliarda dolarów.  

Co ciekawe jest to rekord w branży, gdyż do tej pory żadna z firm produkujących konsole nie osiągnęła pułapu 8 miliardów zarobionych dolarów w jednym kwartale.