Niedawno firma Sony postanowiła ostatecznie zamknąć oficjalną witrynę internetową poświęconą popularnej serii gier FPS, Killzone, produkcji Guerrilla Games. Jak się okazuje, uniemożliwiono dostęp do opcji tworzenia i zarządzania klanami w Killzone Mercenary oraz Killzone Shadowfall.

Zmiana nie wpływa na tryby sieciowe, statystyki graczy i dane rankingowe, ale nie otrzymamy możliwości dostępu do nich za pośrednictwem tej witryny.

Czemu ta informacja jest tak ważna? Chodzi o to, że jest to jedna z najważniejszych marek na wyłączność dla PlayStation i Sony wielokrotnie wykorzystywało to uniwersum, na przykład przy premierze PlayStation 4.

Na oficjalnej stronie znajdziemy tylko krótki komunikat odsyłający graczy na stronę PlayStation.com. Czytamy w nim:
"KILLZONE.COM przeszło na emeryturę

Szanowny odwiedzający stronę Killzone.com,

Oficjalna strona internetowa franczyzy KILLZONE została wycofana. W przyszłości odwiedzający Killzone.com będą kierowani do PlayStation.com.

Chociaż ta zmiana nie wpływa na tryby online dla wielu graczy, statystyki graczy ani dane rankingowe KILLZONE MERCENARY i KILLZONE SHADOW FALL, nie jest już możliwe tworzenie klanów ani zarządzanie nimi w KILLZONE SHADOW FALL. Przepraszamy za niedogodności.

Dziękujemy wielu fanom i odwiedzającym Killzone.com na przestrzeni lat za ich entuzjazm i wsparcie.

Z poważaniem,
Guerrilla"

Czy to oznacza oficjalny koniec franczyzy Killzone? Wielu graczy uważa, że uniwersum poszło w odstawkę, albo zupełnie znalazło się w growym limbo, ale na ten moment jeszcze nic nie jest pewne.

Jeżeli już miałaby zadebiutować kolejna odsłona tej marki, to z całą pewnością możemy powiedzieć, że nie stanie się to szybko — Guerrilla Games skupia się teraz wyłącznie na następnej odsłonie przygód Aloy, czyli Horizon: Forbidden West.