Ekipa CD Projekt RED na ten moment w pełni poświęca się łataniu i rozwijaniu swojego najnowszego dzieła, Cyberpunk 2077. Twórcy dbają o to, żeby z każdą aktualizacją rósł poziom jakości gry. Jednak standardowo, jak ma to miejsce w branży gier wideo, nie tylko deweloperzy dbają o jak najlepszy odbiór tytułu.

Modderzy i programiści dzięki swoim umiejętnościom tworzą niezwykłe zewnętrzne modyfikacje do gry, które poprawiają działanie tytułu, naprawiają balans, zmieniają działanie kilku mechanik, a także dodają różne funkcjonalności, które nie znalazły się w ostatecznej grze. 

Jednak na tym się nie kończy wkład społeczności w Cyberpunk 2077. Grupy graczy skupione wokół tematu dzieła od CD Projekt RED poświęcają czas również na tworzenie zewnętrznych stron i aplikacji.

Jedną z najświeższych appek, jest Cyberpwned, która niedawno zadebiutowała w sklepie Google Play oraz na platformie dla programistów GitHub, za której pośrednictwem można uzyskać dostęp do kodu źródłowego aplikacji.

Do czego może przydać się ta aplikacja? Idea działania Cyberpwned jest bardzo prosta. W aplikacji możemy wykalkulować optymalną i najkorzystniejszą ścieżkę Naruszenia Protokołu, czyli hakerskiej minigry. Po uruchomieniu aplikacji zobaczymy przykładową sekwencję. Wystarczy wprowadzić rozmiar bufora. Następnie odblokuje się przycisk "Calculate Path", ale żeby móc go kliknąć musimy wyeliminować wszystkie błędy.

Aby zeskanować inną sekwencję, wystarczy po prostu kliknąć "Scan". Liczby, które trzeba wybrać, zostaną zaznaczone na zielono, w każdej komórce także ułożone są w odpowiedniej kolejności, w jakiej należy je wprowadzać.
Sekwencje są zaznaczane na zielono i czerwono w zależności od tego, czy zostały wybrane zgodnie z optymalną ścieżką. Należy pamiętać, że podążanie optymalną ścieżką Naruszenia Protokołu nie zawsze wiąże się z odblokowaniem wszystkich nagród i ukończenia wszystkich dostępnych sekwencji.

Moim zdaniem taka aplikacja będzie idealna szczególnie dla osób, które chciałyby grać netrunnerem, ale nie do końca lubią się z minigierką wymyśloną przez CD Projekt RED.