STALKER to seria pierwszoosobowych gier akcji, której fabuła zainspirowana została dziełami braci Arkadij i Borisa Strugackich. Za wyprodukowanie gry odpowiada studio GSC Game World pochodzące z Ukrainy. Deweloperzy znani są przede wszystkim z Codename: Outbreak, serii gier Kozacy i American Conquest.

Kontynuacja całego cyklu, czyli STALKER 2, pojawi się na konsoli Xbox Series X już w 2021 roku jako tytuł ekskluzywny. Postanowiono, aby produkcja zadebiutowała na sprzęcie Microsoftu, ponieważ niemożliwe byłoby jej wydanie na obecną już generację.Co ciekawe, ostatnio zauważono, że oprócz przyzwoitej grafiki, kontynuacja może zaoferować również Złoty Graal w grach wideo. Mowa o świetnej płynności rozgrywki przy zachowaniu zadowalającej jakości obrazu. Na stronie produktu w oficjalnym sklepie Microsoft, dopatrzono się wpisu, który zapewniałby, że STALKER 2 będzie działać w płynności 120 klatek na sekundę przy zachowaniu rozdzielczości 4K. 


Źródło: Sklep Microsoft


„Gry stworzone przy użyciu zestawu deweloperskiego Xbox Series X są zaprojektowane tak, aby wykorzystywać wyjątkowe możliwości konsoli Xbox Series X. Będą prezentować niezrównane czasy wczytywania, efekty wizualne, responsywność oraz oferować płynność do 120 klatek na sekundę” - czytamy na stronie.

Przedstawione sformułowanie jest ogólne i tyczy się budowania wszystkich gier na zestawie deweloperskim konsoli, a nie tylko STALKER 2. Niestety, na obecny moment nie wiadomo, czy ta informacja jest prawdziwa, czy jednak jest to po prostu mylący dopisek, którego ktoś nie poprawił.

Źródło: Microsoft, gamespot.com