Od premiery Star Wars: The Old Republic minęło już dziewięć lat, ale to właśnie dzisiaj ten kultowy tytuł znalazł się w ofercie platformy Steam. Amerykański producent po wielu latach wydawania swoich produkcji na komputerach osobiste wyłącznie na Origin, postanowił w końcu coś zmienić. Fakt udostępnienia Star Wars: The Old Republic, jest jednym z etapów rozległej akcji marketingowej, mającej na celu zwiększenie popularności dzieł wydawcy z Redwood.

Jak na produkcję studia BioWare, mamy możliwość stworzenia i spersonalizowania własnego bohatera, a także wybrania strony konfliktu. Duże aktualizacje wraz z fabularnymi rozszerzeniami sprawiają, że gra zapewni zabawę na długie godziny. Electronic Arts zaimplementowało również opcję dzielonych zapisów, więc można bez problemu zalogować się na swoje konta i kontynuować przygodę na nowej platformie.
Omawiana gra jest darmowa, więc można cieszyć się rozgrywką zupełnie bezpłatnie. Co prawda, w produkcji znalazły się także mikropłatności w postaci możliwości wykupienia abonamentu. Jednak daje on tylko możliwość rozwinięcia postaci do 75 poziomu oraz dostęp do wszystkich rozszerzeń: Onslaught, Knights of the Eternal Throne i Knights of the Fallen Empire, a także dodatkowych trybów gry: Warzone, Flashpoints, Uprising oraz Operations. Posiadacze usługi co miesiąc otrzymają również pewną kwotę Cartel Points, oraz bonusy do punktów reputacji i doświadczenia. 


Źródło: mobygames.com

Udostępnienie Star Wars: The Old Republic na platformie Steam może sprawić, że tytuł odzyska część dawnej chwały, a przygody na serwerach sprawią radość jeszcze wielu osobom.

Źródło: wccftech.com, Electronic Arts, BioWare