Star Wars: Squadrons trafiło do konsumentów dopiero w ubiegłym tygodniu, a jak się okazuje, wsparcie dla gry kończy się już teraz. Wiele użytkowników i recenzentów wskazywało, że tryb wieloosobowy w produkcji, która tak naprawdę przeznaczona jest głównie do rozgrywek multiplayer, jest okrojony, prosty i na dłuższą metę nużący.

Większość graczy miała nadzieję, że z czasem ten problem zostanie rozwiązany, dzięki dodaniu nowych map i trybów zabawy. Jak się jednak okazuje, Star Wars: Squadrons nie otrzyma już żadnej nowej zawartości. 
Ian Frazier, dyrektor kreatywny gry, w wywiadzie dla serwisu Upload VR podkreśla:

„Nie chcemy mówić >>prawie skończone!<<, a następnie z czasem oferować więcej zawartości, choć szczerze mówiąc, tak robi większość gier w dzisiejszych czasach. Staraliśmy się mieć do tego oldschoolowe podejście, czyli: >>zapłaciłeś 40 dolarów za grę i jest ona niezależna<<. Nie planujemy dodawać więcej nowej treści, to jest cała gra i mamy nadzieję, że zrozumiecie taką propozycję”.

Deweloper zapewnia, że studio nie chce, aby Star Wars: Squadrons było gra-usługą, jak większość współczesnych produkcji. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że obecnie mamy dostępne jedynie dwa tryby rozgrywki i niedługą kampanię fabularną, które raczej nie przyciągną nowych graczy.

Brak nowej zawartości to marnowanie potencjału, jakim jest Squadrons, co w efekcie doprowadzi jedynie do szybkiego wyłączenia serwerów.