Wczoraj o godzinie 22:00 odbył się State of Play, wydarzenie mające na celu zaprezentowanie nadchodzących produkcji na konsole Sony i VR. Brak szczegółów na temat nadchodzącego PS5 nie był zaskoczeniem, bo konferencja od początku miała się skupić właśnie na nowych tytułach. Na ile ciekawe były wczorajsze zapowiedzi i czy udało się zaskoczyć? Sprawdźcie poniższą listę i odpowiedzcie sobie sami.


Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas
Crash nareszcie powraca w zupełnie nowej grze. Jego wrogowie wydostali się z między-wymiarowego więzienia i będzie miał ręce pełne roboty. Dodano skórki, będzie można pokierować innymi bohaterami i przejść każdy z poziomów w unikalnym stylu.  Premiera 2 października.


Hitman III VR
Całkiem niezłe zaskoczenie. Od teraz przyjdzie nam wykonywać kontrakty Agenta 47 z zupełnie nowej perspektywy pierwszej osoby. Krótka zapowiedź zaprezentowała całkiem obiecujący wygląd. Na VR ma zostać udostępniona cała trylogia, brak jeszcze daty premiery.


Braid Anniversary EditionKlasyczna platformówka powraca po ponad 12 latach. Malowana stylistyka wyglądać będzie jeszcze lepiej, bo odnowiono animacje, dopracowano scenerię, a nawet poprawiono efekty dźwiękowe i muzykę. Cały świat będzie teraz animowany by sprawiać wrażenie żywego obrazu, a każdy piksel z poprzedniej wersji zastąpiono dziewięcioma nowymi. Premiera w przyszłym roku.


The PathlessNowa produkcja przypominająca nieco z wyglądu znaną z Nintendo Switch Zeldę. Sterujemy wyszkoloną łuczniczką, która poruszając się w szybki i akrobatyczny sposób po rozległych przestrzeniach walczy z przeciwnikami i odkrywa sekrety świata. Gra zachęca wyglądem i zapowiada się na ciekawą przygodową zręcznościówkę. Co ciekawe, zagramy też na PS5. Premiera w tym roku.


Spelunky 2Kolejny powrót klasyka. Największą nowością jest sieciowy tryb wieloosobowy. Oprócz tego świat ma być bardziej pełny i żywy, zbudujemy swoją społeczność i wspólnotę. Ma czekać nas sporo nowości i mnóstwo sekretów do odkrycia. Premiera 15 września.


Genshin ImpactZnów stylistyka mogąca przypominać troszkę ostatnią Zeldę. Krótki zwiastun pokazuje tak naprawdę mało konkretów, ale czeka nas przygodowa gra z postaciami anime. Możemy spodziewać się wielu walk i otwartego świata. Premiera jesienią.


Aeon Must Die!Po raz kolejny niezbyt dużo szczegółów. Gra o rysunkowym wyglądzie wygląda na bijatykę z historią w tle. Premiera wyznaczona na przyszły rok.


Anno MutationemPrzygodowa platfomówko-bijatyka. Cyberpunkowy klimat uniwersum prezentuje się całkiem zachęcająco, możemy też oczekiwać ciekawej historii. Premiera w grudniu tego roku, gra pojawi się również na PS5.


BugsnaxCiekawa produkcja o bajkowej grafice. Czeka na nas przyjazny kolorowy świat i wiele zagadek logicznych. Można podejrzewać, że Bugsnax będzie skierowany do młodszej części graczy. Premiera na PS4, PS5 i PC jeszcze w tym roku.


Vader Immortal VRPrawdziwa gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen. Pokierujemy Darthem Vaderem w wirtualnej rzeczywistości i wygląda na to, że czeka nas sporo zabawy. Pojedynki wyglądają ciekawie, ma być też szkoleniowe Dojo. Premiera już 25 sierpnia.


CONTROLMocno niepokojący zwiastun ciekawej produkcji. Sterujemy kobietą w dość nieprzyjaznej scenerii i jak informuje nas głos - cokolwiek zrobimy, musimy pozostać w świetle. Intrygująco zapowiadający się horror będzie miał premierę już 27 sierpnia.


Auto ChessCzy ktoś się tego spodziewał? To szachy z wizualnym twistem i dawką dodatkowej strategii. Gra z pewnością wypełniająca jakąś niszę. Premiera 31 października.


The PedestrianInteresujący pomysł na grę logiczną. Poruszając się po różnych sceneriach sterujemy rysunkowym ludzikiem, który żyje wyłącznie na kartkach, rysunkowych tablicach, znakach i podobnych powierzchniach. Premiera w styczniu.


HOOD Outlaws & LegendsProdukcja na nową generację. Osadzona w średniowiecznym świecie będzie oddawała kontrolę nad czymś w rodzaju drużyny łowców nagród. Różnorodne postaci będą walczyć z przeciwnikami i jednocześnie konkurować z innymi, podobnymi sobie. Premiera w przyszłym roku.


GodfallPłynna i dynamiczna walka z wieloma przeciwnikami na raz. Przypomina nieco gry z serii Dark Souls i wygląda dość obiecująco. Czeka nas mnóstwo broni, ulepszeń, wrogów i potężnych bossów. Premiera jeszcze w tym roku, pojawi się też na PlayStation 5.grafika: gamesradar