Premiera Cyberpunk 2077 jest coraz bliżej. Gra według najnowszych zapewnień zadebiutuje w listopadzie tego roku, więc większość zespołów zajmujących się lokalizacją powoli kończy swoją pracę. Tymczasem, do sieci niedawno trafiły informacje, które ujawniają, że najnowsze dzieło CD Projekt RED będzie niezwykle rozbudowane.

Takie wnioski wysnuto na podstawie statystyk z prac nad mandaryńską lokalizacją. O chińskiej wersji językowej, w serwisie Twitter wypowiedział się Daniel Ahmad, starszy analityk firmy Niko Partners. Udostępnił on również kilka zdjęć, na których widać aktorów głosowych przy pracy.W stworzenie chińskiej wersji językowej zaangażowanych jest ponad 150 aktorów, którzy pracują jednocześnie w czterech studiach nagraniowych. Sumarycznie, praca przy lokalizacji zajmie aż 10 tysięcy osobogodzin. Jak twierdzi Daniel, chińska wersja Cyberpunka posiada 100 tysięcy linii dialogowych, co daje o 15-20% więcej niż znalazło się  Wiedźminie 3 i dwóch dodatkach fabularnych łącznie.

Należy pamiętać, że obecnie nie wiadomo, ile linii dialogowych mają inne wersje językowe. Mimo wszystko wyżej wymienione statystyki w pewien sposób obrazują, jak wielkim projektem jest Cyberpunk 2077.

Warto wiedzieć, że omawiana gra nie będzie dostępna w oficjalnej chińskiej dystrybucji, jednak produkcję będzie można nabyć za pośrednictwem Steam. Omawiany tytuł zadebiutuje już w czwartek, 19 listopada 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One. W przyszłości tytuł zadebiutuje również na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Poniżej prezentujemy, jak wygląda i jak brzmi Cyberpunk 2077 z pełną chińską lokalizacją.