Super Smash Bros jest to popularna seria bijatyk, w których przyjdzie nam grać popularnymi postaciami takimi jak Mario, Luigi, Bowserem czy Linkiem. Pierwsza odsłona serii miała premierę w 1999 roku na Nintendo 64 i od tamtej pory zbiera coraz liczniejsze grono fanów na całym świecie oraz stała się tytułem e-sportowym.

Dziś Nintendo na swojej stronie na portalu społecznościowym Facebook zaprezentowało nowe postacie, które dołączą do już pokaźnej listy grywalnych bohaterów w Super Smash Bros: Ultimate.
W ostatnich dniach spekulacje graczy co do postaci toczyły się wokół takich jak Crash Bandicoot, Doomguy czy Łowcę z Monster Hunter World. Co zaskakujące do tej listy wojowników, dołączą bohaterowie gry Minecraft tacy jak Steve, Alex. Dodatkowo fani serii otrzymają również specjalne areny zachowane w klimacie Minecrafta.
Nowi bohaterowie pojawią się w grze wraz z wyjściem Fighter Pass Vol. 2, które kosztować będzie 29,99 dolarów.

Projektant Masahiro Sakurai zdradził, że deweloperzy przeprojektowali areny tak, aby znalazły się tam charakterystyczne dla Minecrafta bloki. Gra Super Smash Bros Ultimate zadebiutowała 7 grudnia 2018 roku i jest ekskluzywnie na konsolach Nintendo Switch.