W maju bieżącego roku na steam we wczesnym dostępie trafi do nas Frozenheim, jest to strategia czasu rzeczywistego, w której przyjdzie nam rozbudowywać nordycką infrastrukturę wioski oraz toczyć walki z innymi klanami wikingów. W grze wcielimy się w wygnanego przez przodków przywódcę małego klanu, a naszym celem będzie poszukiwanie sprzymierzeńców, przetrwać głód czy też ataki najeźdźców. Do dyspozycji gracza zostały oddane między innymi takie mechaniki jak połów ryb, łowiectwo, uprawa roli czy też kuć żelazo w celu zdobycia odpowiedniej broni dla swojego klanu w walce z przeciwnikami, aby zdobyć władzę. Bogowie nie będą obojętni, jeśli gracze będą wznosić świątynię dające przychylność Azgardu. A sama oprawa graficzna została stworzona na silniku Unreal Engine, dzięki czemu jest ona po prostu przepiękna.
W grze został zaimplementowany rozbudowany system zarządzania oraz kilka drzewek rozwoju, które mają pomóc graczom rozwinąć osadę, a wraz z rozwojem do dyspozycji gracza zostaną oddane nowe budynki oraz jednostki.

Mówi Wojtek Mroczek, szef części wydawniczej Hyperstrange.

Doświadczenia ze Wczesnym Dostępem ELDERBORN nauczyły nas jak ważne są opinie graczy w przygotowaniu dopracowanej gry. Opinie społeczności są jeszcze bardziej istotne w przypadku strategii, niż gry akcji. Forzenheim posiada dodatkowo tryb multiplayer, co stanowi jeszcze jedno pole, na którym gra musi być zbalansowana i doszlifowana. Zakładamy rygorystyczny, comiesięczny plan aktualizacji, który pomoże deweloperom z Paranoid Interactive skupić graczy wokół gry i dopracować ją wspólnie na pełną premierę na początku 2022 r.

Wczesny dostęp gry zadebiutuje już 20 maja 2021 roku, będzie on zawierał scenariusze wprowadzające będące prologiem do pełnej kampanii, ponadto dostępny będzie tryb swobodnej rozgrywki oraz podstawowe elementy trybu sieciowego. Premiera pełnej wersji gry ma nastąpić na początku 2022 roku, a wydawca wraz z twórcami obiecują comiesięczne aktualizacje, które będą obfitować w nowe elementy rozgrywki i dodatkową zawartość. Warto śledzić kartę społeczności Steam za pomocą dodania gry do listy życzeń już teraz. Zachęcamy do dodania Frozenheim do wishlisty na Steam już teraz. Polecamy również do przejrzenia galerii zdjęć znajdującej się poniżej.