Od jakiegoś czasu wiadomo, że CD Projekt RED umieści w swojej najnowszej i wyczekiwanej produkcji Cyberpunk 2077 streamerów z różnych krajów jako NPC. Ich wizerunek jak i nagrany głos będą towarzyszyć graczom podczas rozgrywki w Night City. Jednak nie wszyscy planowani streamerzy ostatecznie pojawia się w grze.

Jedna z najpopularniejszych streamerek z Chin zrezygnowała z roli, przez wielki hejt na nią, który pojawił się niedługo po zakończeniu nagrań do produkcji. Dziewczyna odniosła się do sytuacji w oficjalnym oświadczeniu, z którego możemy się dowiedzieć, że bardzo cieszyła się, że to właśnie ona dostała tę rolę, jednak narastająca krytyka wśród internautów, zmusiła ją do rezygnacji z wystąpienia w Cyberpunk 2077. 

Jestem bardzo zaszczycona tym, że zostałam wybrana do roli w grze w ramach easter egga i wykonałam nagrania głosowe dla jakiejś bohaterki niezależnej. Uwielbiam tę grę, więc przyjęłam ich ofertę i wzięłam udział w nagraniach na początku 2020 roku w studiu CDPR w Wielkiej Brytanii. Niestety, po ogłoszeniu tych wieści otrzymałam wiele krytycznych wiadomości od społeczności internetowej, dlatego zrezygnowałam z tej roli i poprosiłam CDPR o usunięcie mojego głosu z gry. Mam nadzieję, że ten incydent nie podważy oczekiwań graczy co do tej produkcji

Nie jest to pierwszy raz kiedy mocna krytyka dotyka tę popularną streamerkę. Wcześniej, nie raz internauci zamieszczali pod jej adresem agresywne komentarze. Między innymi została oskarżona o nękanie innych użytkowników czy brak lojalności wobec przyjaciół. Jednak inne negatywne komentarze dotyczyły takich rzeczy jak jej orientacja seksualna (tworzyła związek z inną youtuberką). Dostało jej się nawet za to, że z sympatią podchodziła do najnowszej produkcji Naughty Dog – The Last Of Us II, która spotkała się z dużą krytyką graczy.

Warto też dodać, że pomysł RED’ÓW w Chinach ogólnie nie przyjął się zbyt dobrze. Wiele osób uważa, że poprzez dodanie znanych osób do Cyberpunk 2077, tytuł straci na jakości, gdyż będzie on promowany przez to, że są tam popularne osobistości, a nie przez to jak dobra jest gra. W Polsce także nie brakuje ludzi o takim przekonaniu. Jest to jednak według mnie zwykły easter egg i miły gest od twórców w stronę innych krajów.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformach PC, Google Stadia oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One już 19 listopada 2020 roku.