Zgodnie z tradycją, jak co czwartek użytkownicy platformy Epic Games Store mogą zupełnie za darmo przypisać do swojego konta udostępniony tytuł. Dzisiaj od godziny 17:00 można bezpłatnie uzyskać Surviving Mars, strategicznego city buildera. Produkcja będzie dostępna do 18 marca, do godziny 17:00 czasu polskiego.Surviving Mars jest strategią ekonomiczną z elementami city buildera, osadzoną w realiach science fiction. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Haemimont Games, które wcześniej stworzyło między innymi takie kultowe tytuły jak Tropico 5 czy Tzar: Ciężar Korony. Za proces wydawniczy odpowiada Paradox Interactive.

Podczas rozgrywki zadaniem gracza będzie stworzenie i zarządzanie kolonią znajdującą się na marsie. Niezwykle istotne będzie zadbanie o dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu, racji żywnościowych, wody i innych zasobów przydatnych do budowy oraz rozwoju osady. Gra zadebiutowała trzy lata temu, w 2018 roku i zebrała przyzwoite oceny, utrzymujące się na poziomie 76/100 (Metacritic). 

Pozycja wyróżnia się wciągającą i swobodną rozgrywką, dużym wsparciem dla modów, niskimi wymaganiami sprzętowymi, a także dużymi możliwościami dostosowania poziomu trudności. Oczywiście nie jest to już ta sama produkcja co podczas premiery. Od tego czasu Surviving Mars otrzymało kilka większych aktualizacji, usprawnień (w tym graficznych) i dodatków.

Surviving Mars będzie dostępne do 18 marca, a następnie gracze dostaną do dyspozycji The Fall z 2014 roku, platformówkę 2.5D z elementami przygodowymi i logicznymi, osadzoną w realiach science-fiction, stworzoną przez studio Over the Moon Games.