Juggler Games — twórcy udanej przygodówki My Memory of Us, powracają z drugą produkcją. We współpracy z Klabaterem, polskie studio zapowiedziało grę The Amazing American Circus.The Amazing American Circus to unikatowe połączenie gry karcianej, symulacji ekonomicznej i przygody z elementami RPG, które zadebiutuje w 2021 r. Gracze zbudują silną talię kart, zbiorą niepowtarzalną grupę mimów, żonglerów, siłaczy i klaunów.Jednak największym wrogiem gracza jest obojętna widownia.

Gra jest inspirowana prawdziwym okresem Pozłacanego Wieku, w którym to był największy napływ imigrantów do USA i gwałtowny rozwój przemysłu. Dlatego fabuła opowie historię powstania wędrownego cyrku, a w produkcji pojawią się historyczne postacie jak P.T Barnum — przedsiębiorca cyrkowy i założyciel Barnum & Bailey Circus.

Dyrektor generalny Klabatera, Michał Gembicki tłumaczy, że The Amazing American Circus jest częścią nieoficjalnej "rewolucyjnej" trylogii w portfolio wydawcy.


W Klabaterze wielokrotnie podejmowaliśmy tematykę społeczną i historyczną. Wydaliśmy m.in. tak udane gry jak We. The Revolution i Help Will Come Tomorrow. The Amazing American Circus w założeniu ma stanowić zwieńczenie naszej nieoficjalnej trylogii “rewolucyjnej”. Opowiedzieliśmy już o rewolucjach Francuskiej i Październikowej, teraz przenosimy się do Stanów Zjednoczonych w przededniu rewolucji industrialnej. To na pewno jedno z najważniejszych ogłoszeń w naszym portfolio na przyszły rok. To już nasza trzeci własna gra, nie tylko bowiem wydajemy The Amazing American Circus, ale wraz z Juggler Games, pracujemy nad nią koncepcyjnie