Większość z was może kojarzyć to wydarzenie pod inną nazwą – Outbreak Day. Co to za event? W roku 2013, została wydana pierwsza część gry o nazwie The Last of Us. Od tamtej pory, co roku zarówno gracze jak i twórcy świętują tak zwany Dzień Wybuchu, czyli dzień, w którym wybuchła pandemia znana z produkcji, a wypada on dokładnie 26 września.W świecie The Last of Us 26 września to dzień, w którym grzyb Cordyceps osiągnął masę krytyczną: jest to Dzień Wybuchu Epidemii. Od 2013 roku Naughty Dog wykorzystuje ten dzień jako sposób na uczczenie naszej niesamowitej społeczności, udostępniając nowe i ekskluzywne przedmioty, treści i specjalne promocje.

Z powodu nadal trwającej pandemii koronawirusa, twórcy postanowili zmienić nazwę wydarzenia na Dzień The Last of Us. Deweloperzy nie chcieli, by graczom ten dzień kojarzył się z czymś innym niż dotychczas. O zmianie poinformowali na swoim oficjalnym koncie w serwisie twitter.


Przez ostatnie 7 lat dzień 26 września był dla nas okazją do świętowania ogromnej pasji społeczności The Last of Us. Kiedy spojrzeliśmy na tegoroczne wydarzenia i wyzwania, z którymi zmagamy się przez COVID-19, nie czuliśmy się w porządku z kontynuowaniem świętowania pod nazwą Dzień Wybuchu Epidemii. {…} Właśnie dlatego, od tej soboty, 26 września będzie on znany pod nazwą The Last of Us Day. Dzień ten nie tylko będzie zwracał uwagę na otaczający nas świat, ale też ukazywał rozwój społeczności, którą powitaliśmy od premiery The Last of Us Part II. Mamy zaplanowane sporo ekscytujących rzeczy i nie możemy się doczekać, aby się nimi z wami podzielić już za kilka dni.

Twórcy na razie nie zdradzają jakie niespodzianki przyszykowali na sobotę. Więcej informacji usłyszymy na wydarzeniu już za 3 dni.