Seria The Sims skończyła w tym roku 20 lat, a jej ostatnia, kanoniczna odsłona ukazała się 6 lat temu. Można by stwierdzić, że jest to najwyższy czas, aby Electronic Arts zapowiedziało kolejną pełnoprawną część . Tymczasem Electronic Arts nadal wydaje do The Sims 4 dodatki i tym razem zapowiedziało Śnieżną Eskapadę.The Sims 4 Śnieżna Eskapada ukaże się już 13 listopada na Originie, Steamie, Xboksie One i PlayStation 4. Jak sama nazwa wskazuje, najnowsze rozszerzenie zaoferuje nam stricte zimowe atrakcje. Akcja dodatku będzie rozgrywać się w inspirowanej Japonią, górskiej wiosce Mt. Komorebi.

Jednak największą nowością jest to, że oprócz uczestniczenia w typowych, sezonowych aktywnościach jak jazda na nartach czy kąpiel w gorących źródłach będziemy mogli wynająć parcele, a nie tylko się do niej wprowadzić. Oprócz tego dodano 130 nowych przedmiotów i funkcje wpływające na osobowość i relację naszych bohaterów: Styl życia i Odczucia.


Style życia kształtują się w oparciu o działania oraz nawyki Twojego Sima i mają wpływ na jego zachowanie. Odczucia pojawiają się w następstwie wspólnych przeżyć i wywierają trwały wpływ na relacje Sima z innymi. modyfikując jego interakcje towarzyskie.