Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Electronic Arts zaprezentował nowy dodatek do The Sims 4. 26 stycznia do sprzedaży trafi The Sims 4: Zjawiska paranormalne - Akcesoria.


Nowe rozszerzenie będzie dostępne na Originie, Steamie, Xboksie One, PlayStation 4 i wprowadzi nowy typ współlokatorów - widma, które będą straszyć domowników w dzień i w nocy.

Tajemnicze runy i gliniane dłonie pojawiają się bez zapowiedzi, a podwórko zarasta bluszczem. Uświęcona świeca, którą Twój Sim zapala, by zapewnić sobie ochronę, gaśnie i zostaje po niej tylko cienka strużka dymu. No i nikt nie wie, skąd się wzięła ta straszna lalka. W domu robi się coraz dziwniej, a Simowie dostają gęsiej skórki i rozbiegają się w przerażeniu. Na szczęście Twój Sim nie musi zmagać się z tym samotnie! Może liczyć na pomoc przyjaciela: Claude’a Renégo Duplantiera Guidry’ego (Ducha). To nieco flirciarskie widmo może zdradzić Ci sekret świętego spokoju. Pod jego opieką dowiesz się, jak zadowolić widma, które nie pozwalają się wyspać. Niektóre z nich są radosne, inne złośliwe, ale jest też kilka zwyczajnie wrednych. Jeśli pozostawią po sobie przeklęte przedmioty, musisz po nich posprzątać i je usunąć. Wręczaj widmom prezenty lub podejmuj próby kontaktu z nimi, aby je zadowolić. Jeśli Ci się uda, Simowie mogą otrzymać prezent, gdy widmo rozpłynie się w powietrzu. 

Oprócz tego fani mogą tradycyjnie liczyć na tematyczne przedmioty, możliwość przeprowadzenie seansu spirytysytcznego. nowy zawód wolnego strzelca, aby pozbyć się nieproszonych gości w domach innych Simów, a także powrót kultowej kościanej pokojówki -Kościldy.

Seanse pozwalają na nawiązanie kontaktu z zaświatami. Przeprowadź seans spirytystyczny, aby wyczuć nastrój widm, nawiązać kontakt ze zmarłymi lub odprawić upiorny rytuał. Simowie mogą przywoływać Guidry’ego, aby uzyskać dodatkowe wsparcie, lub Kościldę, kościaną pokojówkę, jeśli potrzebują pomocy w sprzątaniu! W ten sposób Sim rozwija zdolności parapsychiczne. Gdy Sim przezwycięży strach, przywróci w domu równowagę i opanuje umiejętności parapsychiczne, otrzyma od Ducha Guidry’ego prestiżową licencję badacza zjawisk paranormalnych. Mówiąc wprost, Twój Sim może zostać łowcą duchów. Nie, duchowym detektywem. Pogromcą duchów...? Nie boisz się żadnych duchów, co nie? Podejmuj się zleceń jako niezależny badacz zjawisk paranormalnych, by pomóc innym Simom doświadczającym nadnaturalnych zdarzeń i przy okazji zarobić nieco simoleonów