Titanfall to wieloosobowa gra akcji FPP, stworzona przez Respawn Entertainment i wydana przez Electronic Arts na konsole Xbox One oraz komputery stacjonarne. Twórcy gry wielokrotnie mówili, że nie gra nie jest w produkcji i nie ma na to nawet planów. Ostatnia taka wypowiedź miała miejsce jeszcze w maju tego roku. Fani serii wiedzieli, że jeśli kiedyś w ogóle powstanie trzecia część to nie nastąpi to szybko, tym bardziej, że deweloperzy zajmują się cały czas rozwojem swojej darmowej gry typu battle royal o nazwie Apex Legands, które swoją drogą jest osadzone w świecie Titanfall.

Jednak ostatnio, dla fanów pojawiło się światełko w tunelu. Po pierwsze na niedawnej konferencji dotyczącej finansów Electronic Arts, jeden z pracowników - Blake Jorgensen (dyrektor finansowy EA Games) wypowiedział dość interesujące słowa:

Byliśmy w stanie wprowadzić ich w szeregi i dać im niesamowite wsparcie, a było to spowodowane faktem, że mają niesamowity talent. Nie chodziło o Titanfall - bez obrazy dla Titanfall. To niesamowita gra… Może kiedyś zobaczymy Titanfall. Naprawdę chodziło o zespół

Nie wiadomo, czy użył tego tytułu jako przykład, czy naprawdę coś nam wtedy zdradził. Nie jest to jednak wszystko. Brazylijski streamer o nazwie Winchester, zajmujący się wyszukiwaniem i ujawnianiem informacji o niezapowiedzianych nowościach do Apex Legends, opublikował na Twitterze taki wpis:

Titanfall 3 istnieje naprawdę. Jestem pewien, że informatorzy mogą to potwierdzić, choć posiadają różne źródła. Dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od źródeł, plotka ma tą samą treść.

Powyższy post został szybko usunięty, jednak inny użytkownik o nazwie Biast12, który również uznawany jest za wiarygodne źródło informacji o Apex Legends, potwierdził jego słowa. Ten wpis również został już skasowany.

Czy plotki okażą się prawdziwe? Na odpowiedź prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.