Zmiany wizerunkowe znanych marek to naturalny proces. Czasem aktualizacji podlega cała koncepcja lub idea stojąca za podmiotem, a czasem są to zmiany kosmetyczne. Właśnie to ostatnie firma Microsoft postanowiła zrobić ze swoją usługą subskrypcyjną Xbox Game Pass. Na oficjalnym koncie abonamentu w serwisie Twitter zmieniono awatar. Od teraz zamiast „Xbox Game Pass” na obrazku widnieje napis „Game Pass”.
Aktualizacji jeszcze nie utrwalono w każdym miejscu. W obecnej chwili ewolucji uległ tylko awatar, ale można spodziewać się, że już niedługo firma będzie wszędzie promować abonament pod nową nazwą. Najprawdopodobniej zmiana została zastosowana, aby stało się jasne, że usługa jest dostępna zarówno na konsolach Xbox jak i komputerach osobistych. Warto wspomnieć również o tym, że abonament Game Pass wkrótce stanie się obecny również na urządzeniach mobilnych dzięki technologii xCloud.


Wspomniane rozwiązanie zostanie udostępnione w okolicach września bieżącego roku. Wówczas, wszyscy posiadacze abonamentu Game Pass Ultimate będą mogli zagrać w ponad setkę tytułów na urządzeniach przenośnych. Co warte wspomnienia, xCloud oferuje również współdzielone zapisy gier, co oznacza, że można zacząć rozgrywkę na konsoli, aby później kontynuować ją na telefonie od tego samego momentu, w którym skończyliśmy. 

Źródło: Twitter