Starfield i Redfall to nowe gry od studiów należących niegdyś do ZeniMax Media, które są aktualnie w produkcji. Ta pierwsza jest szczególnym oczkiem w głowie Todda Howarda i dla jego studia Bethesda Game Works, ponieważ jest to pierwsze, premierowe IP od przeszło 25 lat. Dlatego chociaż do premiery jest jeszcze ponad rok to deweloper już teraz ujawnia kolejne zwiastuny czy zdradza szczegółowe informacje.


Starfield ma być grą RPG w kosmosie, która niczym Skyrim pozwoli na swobodna eksplorację wykreowanego świata i "stworzenie własnej historii". Co ciekawe rozgrywką będzie możliwa z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, choć główny nacisk został położony na aspekt FPP.

Warto przypomnieć, też, że Starfield zadebiutuje na Xboksie Series X|S i PC 11 listopada 2022 r. Jednak od czasu ogłoszenia fuzji Xboksa i Bethesdy fani zastanawiają się czy ta produkcja, jak i inne tworzone przez studia należące niegdyś do Zenimax Media pojawią się na PlayStation 5. Główny programista Bethesda Game Studios, Todd Howard przyznał, że tak się nie stanie.

Wybierz stronę, czyli... PlayStation? Czy to właśnie masz na myśli? No cóż... trochę. Nie chcesz przecież pominąć innych, prawda? Ale na koniec dnia, twoja zdolność do skupienia się i powiedzenia, że to jest gra, którą chcę stworzyć, na wybranych platformach i umiejętność skoncentrowania się na nich, sprawi, że produkt będzie lepszy

Jego zdaniem, skupienie na dwóch konkretnych platformach ma zapewnić lepszą jakość.

Skupiając się na tych platformach, możesz naprawdę skoncentrować się na tym, aby gra była jak najlepsza dla tych systemów. [...] Bardzo wierzymy we wszystkie rozwiązania, które Xbox i Microsoft stosują, by produkcje docierały do większej liczby osób. Czy jest to integracja z PC, która jest dla nas kluczowa, czy też streaming w chmurze i wszystkie te rzeczy. Myślę więc, że chodzi o przyjęcie długoterminowej perspektywy. I nasze przekonanie, że te rzeczy są naprawdę fundamentalnie dobre. Widzimy więc, że otwierają się one coraz bardziej i bardziej, dzięki czemu możliwości ludzi do grania w nasze gry - poprzez Game Pass i inne rzeczy - nie maleją. Wręcz przeciwnie - drastycznie wzrastają