Niedawno w Sieci można było znaleźć wpis Tony'ego Hawka, że legenda skateboardingu marzy o tym, aby odnowione gry sygnowane jego nazwiskiem trafiły na PlayStation 5, Xboksa Series X i Nitnendo Switch.

Na odpowiedź wydawcy nie trzeba było długo czekać i już wiadomo, że Tony Hawk Pro Skater 1+2 zadebiutuje na nowych konsolach już 26 marca. W późniejszym terminie gra trafi także na przenośną konsolę od Japończyków.

Oprawa w wysokiej jakości zostanie udostępniona w aktualizacji nowej generacji gry Tony Hawk's Pro Skater 1 i 2. To wyjątkowe usprawnienie pozwoli graczom cieszyć się ostrzejszymi dynamicznymi cieniami, odbiciami i efektami flary soczewek, a także ulepszonymi teksturami zawodników na konsolach nowej generacji.
Niestety jest pewien haczyk, gdyż Activision zdecydowało, że darmową aktualizację na nowe konsole otrzymają jedynie posiadacze edycji pudełkowej na PlayStation 4 i cyfrowej wersji Digital Deluxe.  Z kolei posiadacze pudełka na Xboksa One i cyfrowej wersji standardowej będą musieli dopłacić 10 dolarów.

Posiadacze wersji cyfrowej mogą płatnie uaktualnić grę do zestawu Cross-Gen Deluxe Bundle, otrzymując wszystkie dodatkowe funkcje. Ulepszenie obejmuje dostęp do sekretnego zawodnika – Rippera (znanego również jako niesławna maskotka firmy Powell-Peralta), sprzętu retro do zastosowania w trybie Create-A-Skater oraz skórek w stylu retro dla Tony'ego Hawka, Steve'a Caballero i Rodneya Mullena. Z kolei fanom, którzy posiadają cyfrową wersję Deluxe gry na PlayStation 4 i Xbox One, Activision zapewni bezpłatną aktualizację do nowej generacji (z wyjątkiem Japonii) dnia 26 marca