Studio Perfect World Entertainment wraz z Echtra Games z radością informują, że Torchlight III trafił właśnie na konsole Nintendo Switch w cenie 160 zł. 

Wyrusz w przygodę do świata Novastraii, zwiedzając losowo generowane lochy, w których przyjdzie Ci walczyć z przeróżnymi bossami czy też wykonując niezliczoną ilość zadań. Wszystko to dostępne w trakcie podróży. Użytkownicy grający w Torchlight na Nintendo Switch będą mogli cieszyć się pełnym wsparciem dla ekranów dotykowych, dzięki czemu będą mogli z łatwością poruszać się po menu gry oraz po ekwipunku.
Gra toczy się 100 lat po wydarzeniach z drugiej części odsłony, gdy wielcy bohaterowie pokonali Mrocznego Alchemika („Dark Alchemist”) i zabezpieczętowali serce Władcy Zaświatów („Netherlord”) wewnątrz Rdzenia Zegara („Clockwork Core”). Zapewniony przez bohaterów poprzedniej części pokój, trwał przez dziesiątki lat, aż do dzisiaj. Aby ocalić Novastraię, gracze będą musieli zjednoczyć siły i odważnie wyruszyć na granicę w poszukiwaniu sławy, chwały i nowych przygód – a wszystko to, by stać się legendami, których potrzebuje ten świat.

Jak powiedział Max Schaefer, prezes Echtra Games i współtwórca serii Torchlight.

Nadszedł czas, aby gracze również na konsolach Nintendo Switch dzielnie wyruszyli na granicę! […] Torchlight III to wesoła przygoda w epickim świecie wypełnionym po brzegi beztroskimi motywami, potworami, przedmiotami oraz postaciami, które każdemu przypadną do gustu. Nasza gra idealnie pasuje do konsoli Nintendo Switch i spodoba się zarówno zupełnie nowym graczom, jak i wieloletnim fanom gier ARPG. Teraz każdy będzie mógł rozpocząć swoją przygodę także podczas podróży, spędzając niezliczoną liczbę godzin na podbijaniu kolejnych lochów. Mam też dobre wieści dla wszystkich graczy na Nintendo Switch, którzy przepadają za zwierzakami – równie uroczy co zabójczy towarzysz „Ashen Glitterspite” już czeka, by towarzyszyć Wam podczas Waszych nadciągających przygód!

Starzy fani serii ucieszą się, z faktu, że najnowsza odsłona zawiera wszystkie znane mechaniki z poprzednich części, dzięki którym seria Torchlight cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem na rynku ARPG. Jest to między innymi satysfakcjonująca walka w stylu hack and slash, urokliwy i barwny świat, tryb współpracy dla 4 graczy online oraz tryb offline dla pojedynczego gracza. Najnowsza odsłona gry wprowadza również kilka nowych rozwiązań, takich jak unikalny system podklas relikwii, wielopoziomowy system osiągania postępów z „kontraktami” umożliwiający graczom zdobycie chwały oraz epickich przedmiotów.


Więcej o mechanikach w grze możecie przeczytać tutaj.

Gra dostępna jest również na platformach: PC, Playstation 4, Xbox One.