Torchlight oficjalnie wyjdzie z tej fazy i zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach stacjonarnych (Steam) już 13 października. Gra ma trafić również na konsolę Nintendo Switch. Dokładnej daty nie podano, jednak ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Tytuł będzie można zakupić w cenie 142,99 złotych.

Torchlight III będzie zawierać wszystkie znane mechaniki z poprzednich części, a oprócz tego wprowadzone zostały nowe funkcje. Będą to między innymi: trzy epickie akty, unikalny system podklas relikwii, w pełni dostosowywalne forty, wymagające wysokopoziomowe wyzwanie „Fazeer Shah’s Dun-Djinn”, a także pełno nowych zadań i potyczek z bossami w losowo wygenerowanych strefach, które wypełnione będą epickimi łupami do zdobycia.

Wydarzenia w trzeciej części gry rozgrywają się 100 lat po tych, które mieliśmy okazje widzieć w drugiej odsłonie tytułu. Legendarni bohaterowie wprowadzili pokój w świecie Novastrai, jednak teraz jest on ponownie zagrożony i aby go uratować, gracze będą musieli zjednoczyć siły i wyruszyć w podróż na granicę. Oznacza to, że w Torchlight III będziemy mogli zagrać wspólnie ze znajomymi.

Co ciekawe, każde wydanie gry będzie zawierać jednego towarzysza wróżkę. Każda platforma dostanie unikatową jej wersję. W przypadku Steama będzie to Violet Glittersprite, Xbox One - Verdant Glittersprite, PlayStation 4 - Azure Glittersprite, a gracze Nintendo Switch dostaną Ashen Glittersprite.

W Torchlight III będziemy mieli do wyboru cztery zróżnicowane klasy postaci oraz pięć potężnych relikwii o unikalnych zdolnościach i mocach.

Premiera Torchlight III nie byłaby możliwa bez ogromu pracy wykonanej przez zarówno twórców z zespołu Echtra, jak i wspaniałych członków społeczności graczy w fazie wczesnego dostępu. Włożyliśmy nasze serca w stworzenie tej nowej przygody i niezwykle miło było nam otrzymywać tak wiele wsparcia od graczy, gdy prace nad grą wciąż trwały. Dzięki znaczącym zmianom, które udało nam się wprowadzić podczas podróży Torchlight III przez fazę wczesnego dostępu, udało nam się dodać tak wiele zmian zaproponowanych przez naszych graczy, jak to było możliwe. Już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć się ze wszystkimi poszukiwaczami przygód na granicy podczas oficjalnej premiery już w przyszłym miesiącu!

powiedział Max Schaefer, prezes Echtra Games i współtwórca serii Torchlight