Podczas eventu DC FanDome poza pokazem gameplayu i trailera do Batman: Gotham Knights, o którym możecie przeczytać w artykule- tutaj. Miał też miejsce panel studia Rocksteady Games, na którym otrzymaliśmy również trailer kolejnej gry DCU od twórców Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City czy też Batman: Arkham Knight. Firma posiada wielki kredyt zaufania wśród fanów.

Suicide Squad: Kill the Justice league, będzie dostępna tylko na konsolach nowej generacji oraz PC. Na chwilę obecną nie ma w planach, by zaistniała również na obecnej generacji konsol. Być może twórcy będą chcieli wykorzystać pełen potencjał konsoli, czego nie byliby w stanie osiągnąć na obecnej generacji. Wydanie gry na PS4 i XBO mogłoby sprawić, że różnice między obecna a przyszłą generacją byłyby niezadowalające zarówno dla twórców jak i graczy. Jak to miało miejsce w przeszłości w branży w przypadku Shadow of Mordor Playstation 3 i Playstation 4.Gra ma ukazać się w 2022 roku, więc jeszcze trochę przyjdzie nam na nią poczekać, stąd też nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego gameplay'u. Po samym zwiastunie widać, że twórcy starają się oddać klimat postaciom, jakimi przyjdzie nam grać: Harley Quinn, Captain Boomerang, Deadshot i King Shark. Przeciwnikami będą bohaterowie z Ligi Sprawiedliwości, w tym sam Superman. Jak wspomina dyrektor kreatywny Selfton Hill - "Suicide Squad: Kill the Justice League jest unikalną marką", więc możemy w przyszłości spodziewać się kontynuacji, niemniej jednak są to bardzo odlegle plany. 

Fabuła w grze będzie rozpoczynać się w Metropolis, które ma zachwycać szczegółowością oraz otwartym światem. Jak zapewniają developerzy, gra w założeniach będzie bardzo zbliżona do tytułu konkurencji, jakim jest Marvel's Avengers, gdzie będziemy mogli prowadzić rozgrywkę zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i również w trybie kooperacji dla maksymalnie 4 graczy. 

W grze nie zabraknie również unikalnych mechanik takich jak na przykład teleportacja na krótki dystans u Captain Boomerang, czy też użycie plecaka odrzutowego u Deadshota, co mieliśmy okazję zobaczyć na trailerze. Przewidziany jest również system rozwoju postaci, który pozwoli na odblokowanie nowych umiejętności. Ale więcej o nim dowiemy się zapewne w przyszłości.