Tropico 6 to szósta część serii gier o tej samej nazwie zapoczątkowana w 2001 roku. To humorystyczna strategia, w której wcielamy się w El Presidente, czyli dyktatora bananowej republiki. Produkcja ukazała się w zeszłym roku na Konsole PlayStation 4, Xbox One oraz na komputery stacjonarne. Teraz deweloperzy ogłosili, że tytuł zmierza również na konsole Nintendo, a stanie się to już 6 listopada tego roku.Tropico 6 zostało całkowicie zoptymalizowane na konsole Nintendo Switch. Już za kilka dni będziecie mogli zarządzać swoją republiką z każdego miejsca. Co zatem Tropico 6 – Nintendo Switch Edition ma nowego do zaoferowania? Oprócz całej oryginalnej zawartości i wszystkich bezpłatnych aktualizacji znajdą się również nowości.

W edycji tej pojawi się zupełnie nowy projekt pałacu, piękny ozdobny flaming oraz nowy strój turysty dla El Presidente. Gracze będą mogli zarządzać dużymi archipelagami i to wszystkimi wyspami na raz. Będą mieli również możliwość wysyłania agentów, by wykradali zabytki z całego świata do kolekcji wielkiego dyktatora. Twórcy odnowili system transportu obywateli, infrastrukturę oraz system rozwoju.

Warto przypomnieć, że w tej części gry powróciły mowy wyborcze, dzięki którym możemy przemawiać do ludu i składać obietnice, których i tak nie dotrzymamy.

Wersję na Nintendo Switch możecie już teraz zamawiać w przedsprzedaży na Nintendo eShop.