Magic: Legends to gra z gatunku MMORPG, która została osadzona w uniwersum znanym z karcianki Magic: The Gathering. Oprócz tego, że tytuł oferuje dynamiczny i emocjonujący system walki, będzie też dostępny zupełnie za darmo. Za produkcję odpowiada doświadczone Cryptic Studios, którzy wcześniej wyprodukowało między innymi Neverwinter, City of Heroes oraz Champions Online

Dzisiaj twórcy ogłosili, że Nekromanta będzie kolejną grywalną klasą postaci. Ta postać korzystająca z cech czarnej many dostępnej w Magic: The Gathering zdobędzie moc dowolnym kosztem — nawet przypłacając to życiem.
Gracze, którzy postanowią wybrać Nekromantę jako klasę swojej postaci, będą zmuszeni nieustannie balansować na cienkiej granicy między życiem a śmiercią. Przyzywanie stworzeń, składanie żyjątek w ofierze dla korzyści i rzucanie na wrogów śmiercionośnych czarów oraz klątw, będą bezwzględnym kluczem do osiągnięcia sukcesu.
Nekromanta w grze będzie korzystać z takich mocy jak:

- Ponury syfon – jest to ofensywna zdolność posiadająca średni dystans, wysysająca życie z przeciwników przy jednoczesnym leczeniu użytkownika,

- Grobowy wstrząs – oprócz zadawania wrogom obrażeń, pozwoli również na przyzywanie sojuszniczych szkieletów,

- Przekwitanie duszy – spowalnia i nakłada efekty rozłożone w czasie, pozwalające na okaleczenie celów.

Każdy z Nekromantów będzie zmuszony do korzystania ze swojej własnej energii życiowej do przyzywania potężnych sojuszników. Taki czarnoksiężnik musi zachować na tyle dużo zdrowia, aby w dalszym ciągu móc wysysać życie z zarówno wrogich, jak i sojuszniczych stworzeń, pamiętając równocześnie o rozwijaniu swojej własnej armii nieumarłych.
W grze Magic: Legends gracze wcielą się w Przechodzących, czyli potężnych magów zdolnych do podróży między światami. Starożytne i zapomniane siły kroczą w ciemności, zmuszając tym samym bohaterów do poruszania się między wieloświatami Magic: The Gathering w poszukiwaniu mocy potrafiącej zniszczyć pradawne zło.

Każdy z użytkowników będzie kroczyć własnymi ścieżkami, by pośród zróżnicowanych wymiarów zyskać umiejętności i zebrać moc wystarczającą do przezwyciężenia zła. Dobrze rozwinięte zdolności będą wymagane do opanowania chaosu i ocalenia wieloświata przed jego największym zagrożeniem.

Gra Magic: Legends zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 w 2021 roku.

Źródło: Materiały Prasowe