Michael Douse to dyrektor wydawniczy Larian Studios. Udostępnił on niedawno ostrzeżenie skierowane do fanów, w którym przestrzega ich przed składaniem zamówień przedpremierowych na Baldur’s Gate III. W swoim wpisie w serwisie społecznościowym Twitter oficjalnie ogłosił, że firma nie ma żadnych planów dotyczących wydań i dystrybucji przedpremierowej.


W powyższym wpisie możemy przeczytać:

„Strzeżcie się kupowania Baldur's Gate III w przedsprzedaży gdziekolwiek. Nie będziemy mieć okresu przedpremierowego. Nie mamy jeszcze planów na współpracę ze sklepami i zewnętrznymi dystrybutorami. Jeszcze nie ogłosiliśmy ceny i daty premiery. Nie możemy wam zagwarantować, że coś od nich otrzymacie”.

Dyrektor działu wydawniczego dodaje:

„Jeżeli pojawią się problemy (przy zakupie), to nie możemy zapewnić wsparcia dla żadnej transakcji przeprowadzonej za pośrednictwem tych stron, ponieważ nie mamy z nimi podpisanej umowy dystrybucyjnej. Nie mam nic przeciwko sprzedaży kluczy, które są na stanie w tych serwisach, ale nie ma żadnej pewności, że będą miały Baldur's Gate III w sprzedaży”.

Michael Douse postanowił również odpowiedzieć na pytanie fana, który zapytał, dlaczego studio Larian czeka z udostępnieniem jakichkolwiek informacji o opóźnieniu lub szczegółowym terminie premiery Baldur's Gate III aż do sierpnia. Mando zwraca uwagę na niedawne zapewnienia twórców, którzy twierdzili, że gra zadebiutuje w sierpniu tego roku.
Ponadto, użytkownik Twittera podkreśla, że jest to niesprawiedliwe względem graczy — konkretnie określona data premiery mogłaby zapobiec problemom ze sprzedawcami kluczy aktywacyjnych, którzy ją spekulują i sprzedają kody zawczasu. Dyrektor pionu wydawniczego odpowiedział zbywająco, że „duże aktualności zostaną ogłoszone już za niedługo”.

Źródło: Twitter, Materiały prasowe via Larian Studios