Ekipa z Ubisoft na swojej oficjalnej stronie stworzyła nową podstronę ukazującą nową usługę, którą przygotowali dla graczy. Nazywać się ona będzie Ubisoft Connect i jak sami deweloperzy twierdzą będzie to ,,ekosystemem usług dla graczy, który obejmuje wszystkie gry Ubisoft na wszystkich platformach.’’Na czym będzie polegać nowa usługa? Ubisoft chce, aby żaden gracz nie musiał się ograniczać i mógł grać z każdym użytkownikiem. Prościej mówiąc, Ubisoft Connect umożliwi graczom crossplay na wszystkich grach od francuskiego producenta. Gracze będą mogli grać ze sobą niezależnie od platformy oraz niezależnie od tego jaką generację sprzętu posiadają.

Nasz postęp z najnowszych gier (Assassin’s Creed Valhalla, Immortal Fenyx Rising, Hyper Scape, Riders Republic) będzie automatycznie zapisywany w Ubisoft Connect, dzięki czemu po zmianie urządzenia, na którym gramy niczego nie stracimy.

Usługa będzie całkowicie darmowa i pojawi się już 29 października tego roku. Z okazji premiery, Ubisoft zorganizował dla graczy niespodzianki. Odblokowanych zostało ponad 1000 darmowych nagród z Ubisoft Club. Dodatkowo została udostępniona zniżka 20% do wykorzystania w sklepie Ubisoft Store. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na tej stronie.

Oprócz tego deweloperzy zapewniają, że nowa usługa podczas rozgrywki w najnowsze gry od Ubisoft pozwoli na zdobywanie tak zwanych punków Units, które potem będzie można wymieniać na nagrody, takie jak na przykład emotki, legendarne uzbrojenia, stroje do postaci oraz jednorazowe przedmioty.

Najczęstsze zadawane pytania i odpowiedzi znajdziecie pod tym linkiem.