Far Cry 6 to jedna z gier Ubisoftu, która ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Jednak z powodu koronawirusa twórcy potrzebowali nieco więcej czasu na dopracowanie produkcji i na razie nie wiadomo, kiedy gra się ukaże. Prawdopodobnie już wkrótce się to zmieni, ponieważ Ubisoft od kilku dni publikuje materiały promujące nową odsłonę serii.


                                                


Natomiast teraz pojawiły się informacje sugerujące, iż 28 maja zostanie opublikowany nowy zwiastun, a od godziny 19:15 portale będą mogły publikować wywiady z twórcami, które przybliżą nie tylko kulisy produkcji, ale i najprawdopodobniej fragmenty czystej rozgrywki. 
Ponadto na Reddicie pojawił się zwiastun promujący edycję kolekcjonerską gry, a dokładniej jej główny element, czyli figurkę przedstawiającą antagonistów gry — Antona Castillo i jego syna Diego. 

                                           


Przypomnijmy, że w kampanii fabularnej wcielimy się w Daniego Royasa, mieszkańca fikcyjnego państwa Yara, które jest rządzone przez dyktatora. Zadaniem gracza będzie odsunięcie go od władzy.
Nowością w grze będzie m.in. możliwość wykreowania swojego protagonisty, więc to od nas będzie zależało czy wcielimy się w wojownika czy wojowniczkę miejscowego ruchu oporu.