Rainbow Six Siege to jeden z najpopularniejszych FPS-ów, obecny na rynku od 2015 r.  Lada moment Ubisoft zainauguruje szósty rok wsparcia dla gry, który zostanie zapoczątkowany przez dwunasty sezon o nazwie Operacja Crimson Heist. 

Co istotne, od teraz fani będą otrzymywać tylko jedną nową postać zamiast dwóch w każdej kolejnej sezonowej aktualizacji.
Prezentacja nowości została zaplanowana na 21 lutego godz. 20:30, podczas wielkiego finału mistrzostw Six Invitational, które w tym roku odbywają się bez udziału publiczności. Transmisja z ujawnienia Crimson Heist odbędzie się na globalnym kanale Rainbow6 oraz rodzimym Rainbow6PL

Jednak Ubisoft zdecydował się ujawnić tożsamość nowego Operatora już teraz. Santiago "Flores" Lucer jest pierwszym argentyńskim operatorem, który nie reprezentuje żadnej jednostki specjalnej czy wojskowej, gdyż jest złodziejem.
Jak podają nieoficjalne źródła, specjalną zdolnością Floresa jest możliwość obsługi zdolnego do autodestrukcji drona. Ponadto z myślą o fanach lore, w biografii postaci Ubisoft umieścił informację, że jest to homoseksualny bohater.

Hej, Harry Tu Gridlock. Ash była zajęta, więc prosiła mnie, bym ci opowiedziała o postępach specjalisty Santiago „Floresa” Lucera. Musiała zauważyć, że często razem z Dokkaebi we troje jemy lunch. Cóż mogę na to powiedzieć? Uwielbia technologie i mechanizmy, więc wiele nas łączy. Flores jest bardzo zainteresowany oferowanymi przez nas zasobami i dużo czasu spędza w sklepiku Miry. Wątpię, by podobało jej się, że ciągle zagląda jej przez ramię, ale z czasem zda sobie sprawę, że może jej się przydać. Facet zawsze wytwarzał swoje własne narzędzia i uzbrojenie, a przy okazji ma inną niż ona perspektywę. Flores mało opowiada o swoim dorastaniu w Buenos Aires, ale ma mnóstwo do powiedzenia o przywódcach gangów, których okradał, zarówno tam, jak i w Los Angeles. To naprawdę epickie opowieści o bohaterstwie i jestem skłonna w nie wierzyć. Ash kładła wielki nacisk na to, że nie jest on wyłącznie mistrzem złodziejstwa, ale profesjonalistą z ugruntowanymi przekonaniami. Wątpię, by mu pomogła wydostać się z Argentyny, gdyby go nie szanowała. Ogólnie rzecz biorąc powiedziałabym, że to solidny gość. Trochę nietowarzyski, ale słucha, gdy inni mówią, czego o innych nie można powiedzieć. Każdej nocy dzwoni do domu pogadać ze swoim mężem, ale nie lubi rozmawiać o swoim życiu prywatnym (przynajmniej ze mną). Ogólnie dba o ludzi, ale jego małżeństwo to coś zupełnie wyjątkowego. Nawet gdy zdejmuje obrączkę, to w sercu nosi ją cały czas. Cieszę się, że Ash go skaptowała. Na pewno miała swoje powody, ale nie sądzę, by na dłuższą metę miały one jakieś większe znaczenie. Ważne jest to, że Flores wnosi fachowość, swoją perspektywę oraz niewielkie, błyszczące urządzenie wybuchowe. Chętnie zobaczę go w akcji. Mam przeczucie, że wielu ludzi będzie zaskoczonych. -- Tori “Gridlock” Fairous

Do tej pory Rainbow Six Siege wyróżniał się obecnością reprezentantów każdej ważnej jednostki specjalnej z danego kraju, lecz w biografiach postaci, Ubisoft nie umieszczał żadnych informacji na temat orientacji seksualnej czy życia towarzyskiego swoich postaci.

Dlatego na Twitterze rozpoczęła się dyskusja, która urosła do takich rozmiarów, że sam dyrektor kreatywny gry, Leroy Athanassoff ujawnił powody tej decyzji.

Chcemy, aby KAŻDY mógł się przywiązać do gry, bo podobnie jak sport, gry wideo powinny być dla WSZYSTKICH. Dlatego skład operatorów będzie coraz bardziej zróżnicowany, dopóki każdy nie będzie miał kogoś, do kogo może się przywiązać. Zatem czeka was długa przejażdżka, lepiej się do niej przygotujcie.