Świeży i nowy szyld wydawniczy Lucasfilm Games ogłosił rozpoczęcie działania na początku tego tygodnia, ale nie zamierza próżnować. Wiemy już, że będą pracować wraz z Machine Games nad nową grą o Indianie Jonesie, o czym pisaliśmy tutaj.

W ramach ciekawostki warto dodać, że zwolennicy pogłosek mieli tym razem rację. Co lepsze, okazało się, że producent wykonawczy gry, Todd Howard z Bethesdy ujawnił prace nad grą, nawet przed oficjalną zapowiedzią. Jednak to nie koniec niespodzianek.

Jak poinformował dzisiaj Ubisoft, wraz z Lucasfilm Games wspólnie pracują nad zupełnie nową grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na ten moment nie ujawniono wiele szczegółów.Wiemy, że na pewno będzie to produkcja fabularna oferująca otwarty świat na silniku Snowdrop. Produkcją zajmie się oddział odpowiedzialny za stworzenie marki The Division, czyli Ubisoft Massive. Dyrektorem kreatywnym gry został Julian Gerighty, weteran Ubisoftu pracujący wcześniej między innymi przy The Division i The Crew.

Co to w praktyce oznacza? Electronic Arts straciło wyłączne prawa do produkowania gier Star Wars. Jednak firma dalej będzie tworzyć tytuły w tym uniwersum. Sean Shoptaw, starszy wice dyrektor Światowych gier i doświadczeń interaktywnych Disneya w wywiadzie dla serwisu WIRED wspomina:


"EA jest i wciąż będzie dla nas bardzo ważnym i strategicznym partnerem, zarówno teraz jak i w przyszłości. Jednak czujemy, że jest również miejsce dla innych".


Czemu akurat Ubisoft zajął się stworzeniem takiej gry? Jak zapewniają deweloperzy, nowa produkcja ma być świeżym i nowym doświadczeniem w uniwersum Star Wars. Prezes i współzałożyciel Ubisoftu, Yves Guillemot wspomina:


„Galaktyka Gwiezdnych Wojen jest niesamowitym źródłem motywacji dla naszych zespołów do wprowadzania innowacji i przekraczania granic naszego medium. Budowanie nowych światów, postaci i historii, które staną się trwałymi elementami historii Gwiezdnych Wojen, to dla nas niesamowita okazja, Cieszymy się, że nasze studio Ubisoft Massive ściśle współpracuje z Lucasfilm Games, aby stworzyć oryginalną przygodę z Gwiezdnych Wojen, która różni się od wszystkiego, co zostało zrobione wcześniej”.


Jak nowa gra ma się do istniejących już dzieł w uniwersum Star Wars? James Waugh, wiceprezes Lucasfilm ds. treści i strategii franczyzy wyjaśnia, że gra nie musi łączyć się w żaden sposób z innymi filmami, grami czy serialami, ale zawsze jest taka ewentualność:


"Myślę, że tam, gdzie ludzie się na to napotykają, jest czasami tak: 'Och, to musi się łączyć ze wszystkim innym'. A jak powtarzamy, nie jest to zawsze konieczne. Stanie się tak [red. będzie nawiązanie do innego dzieła], jeśli będzie pasować do tej historii."