Twórcy The Outer Worlds w wywiadzie dla serwisu Polygon ujawnili, jaki czas rozgrywki zaoferuje najnowsze rozszerzenie do gry. Deweloperzy zapewniają, że dodatek Peril of Gorgon zapewni około 6 do 8 godzin zabawy. To czas porównywalny do ukończenia wątku na jednej z największych planet dostępnej w podstawowej wersji.

Studio Obsidian podkreśla, że nowa przygoda to nie tylko odrębne lokacje i zupełnie nowa historia. Oprócz eksploracji nowych map i krain, w ramach części zadań powrócimy również do tych dobrze znanych miejsc.

Deweloperzy wspominają, że ponownie został przewidziany scenariusz, w którym główny bohater zabija każdą napotkaną postać. Ponadto, w grze znalazła się pewna misja śledcza, którą da się rozwiązać, nawet jeżeli wszyscy podejrzani zostali zamordowani przez gracza:

„Jest jedno morderstwo, przez które — tak bardzo, jak dziwnie to brzmi — jestem naprawdę dumny z zespołu. Nie chcę zepsuć niespodzianki, ale kiedy zagrasz, dowiesz się, kiedy ją odnajdziesz” - wspomina Carrie Patel, dyrektor gry i starszy projektant narracji.

„Naprawdę fajnie jest projektować wszystkie zmienne (w fabule) na podstawie wiedzy, że gracz może się pojawić, zabić głównego zleceniodawcę zadania, zanim w ogóle z nim porozmawia, a następnie, pamiętając o tym, zaimplementować interesujące, angażujące rozwiązania alternatywne [...]” - dodaje Matt Hansen, dyrektor artystyczny projektu.

Zgodnie z planem, premiera omawianego dodatku do gry odbędzie się 9 września 2020 roku na wszystkich platformach, na których zadebiutowała podstawowa wersja.  

Źródło: polygon.com, Private Division