Na samym początku 2020 roku poinformowano, że już wkrótce zadebiutuje kolejna gra z cyklu Prince of Persia.  Fani od lat czekają z niecierpliwością na kolejną odsłonę serii. Po dość długiej ciszy, firma Ubisoft udostępniła pierwszą wzmiankę i pierwszy zwiastun nowej produkcji — Prince of Persia: The Dagger of Time. Jak się okazało, jest to tylko poboczny wytwór, a nie pełnoprawna gra z cyklu.
Jest to tytuł VR, czyli możliwy do uruchomienia tylko przy użyciu zestawu do wirtualnej rzeczywistości. Niestety, gry również nie sprawdzą wszyscy. Ubisoft stworzył The Dagger of Time z myślą wyłącznie o Escape Roomach wykorzystujących wcześniej wspomnianą technologię. Nowy „Książe Persji” będzie dostępny wyłącznie w wybranych miejscach.

Kolejnym problemem jest także to, że w Polsce aktualnie nie znajdziemy salonów, które mogłyby umożliwić zagranie w tytuł. Oficjalne informacje zamieszczone na stronie internetowej, wskazują miasta jedynie poza granicami naszego kraju. Najbliżej Polskiej granicy jest lokal położony w Ostrawie, w Czechach, w Berlinie w Niemczech i na Ukrainie we Lwowie. Niewykluczone, że w przyszłości podobne salony znajdą się również w naszym państwie.


Źródło: ubisoftescapegames.com


Chciałoby się powiedzieć, że zapowiedzenie Prince of Persia: The Dagger of Time mogłoby nastawić graczy na premierę dużej gry, jednak Ubisoft ma teraz ręce pełne roboty. Oprócz prac przede wszystkim nad Assasin's Creed Vallhalla, zespoły francuskiego wydawcy rozwijają również sieciową strzelankę Hyper Scape.

Źródło: gamerant.com, YouTube