Ultimate Epic Battle Simulator, w skrócie UEBS to symulator bitew wyprodukowany oraz wydany przez kanadyjskie Brilliant Game Studios. Gra swoją premierę miała w 2017 roku i zadebiutowała jedynie na komputerach osobistych.

Grę możemy przypisać do swojego konta Steam na zawsze zupełnie za darmo, promocja potrwa do godziny 19:00, 1 lutego 2021 roku.
Głównym i najważniejszym aspektem rozgrywki jest tworzenie bitew pomiędzy różnymi wojskami składającymi się z żołnierzy, spartan, zombie, kurczaków czy dinozaurów. Co istotne, są to potyczki na wielką skalę, gdyż jednostek na mapie może być teoretycznie nieograniczona ilość (choć twórcy zalecają, aby maksymalnie było ich 10 tysięcy). 

Ze względu na swoją optymalizację, a raczej jej brak, produkcja znana jest z tego, że bardziej widowiskowe walki zawsze po chwili zamieniają się w pokaz slajdów. Właśnie dlatego UEBS może być świetnym benchmarkiem dla waszego komputera.W grze ogranicza nas tylko wyobraźnia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić bitwę pomiędzy tysiącem tyranozaurów a 80.000 kurczaków. Możliwe jest pojedynkowanie różnych kreatur, wojsk z różnych okresów historycznych, czy postaci fikcyjnych za sprawą autorskich modyfikacji (których jest naprawdę dużo).