Już jutro rozpoczyna się PAX Online X EGX Digital, na którym niezależne polskie studio Kool2Play będzie miało okazje zaprezentować swoją najnowszą produkcję – Uragun.

Studio znalazło się w ścisłym gronie polskich gier obecnych na targach, a dzięki temu wyróżnieniu, nadchodząca produkcja będzie posiadała własną wirtualna przestrzeń wystawiennicza. Dzięki czemu ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców z całego świata.

Pax Online X EGX Digital jest kolejną, dużą branżową imprezą online, która obecnie promowana jest jako największe wydarzenie tego typu na świecie. Jak szacują organizatorzy, impreza może dotrzeć nawet do miliona graczy, a pomóc temu mają prestiżowi partnerzy tacy jak: Eurogamer, Rock Paper Shotgun, VG247, Nintendo Life, USGamer, Digital Foundry oraz GamesIndustry.biz. Ten wyjątkowy festiwal startuje już jutro i zakończy się 20 września.
Uragun to wymagająca gra akcji w stylu rogue-lite, w której gracz przejmuje kontrolę nad mechem. Stając w obliczu olbrzymiej i zróżnicowanej hordy maszyn kontrolowanych przez SI, które zdecydowały się zwrócić przeciwko swoim stwórcom, kiedy ci stoją obliczu ekstremalnych katastrof pogodowych oraz zmian klimatycznych.

Uragun to przede wszystkim swoboda w dobieraniu arsenału, umiejętności i zabawa tym, co możemy osiągnąć z ich kreatywnego połączenia. W nowym materiale chcieliśmy pokazać, że to od gracza zależy, w jaki sposób przejmie kontrolę nad sytuacją. Kluczowe są szybkie, instynktowne decyzje.

Powiedział Mariusz Leśniewski, Creative Director.

Studio Kool2Play zachęca do pobrania stale aktualizowanej wersji demo, dodatkowo obejrzenia obszernego materiału z rozgrywki wraz z komentarzem jednego z twórców.
Twórcy gry zachęcają do dołączenia do oficjalnego serwera Uragun na Discordzie, gdzie można wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi produkcji z producentami oraz porozmawiać z innymi członkami społeczności. 

Gra pojawi się we wczesnym dostępie na PC w 2020 roku. Premiera wersji na konsole zaplanowana jest w 2021 roku.