Valheim to nowa trzecioosobowa survivalowa gra akcji z otwartym światem, przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej. W tym tytule inspirowanym mitologią nordycką wcielimy się w wikinga, trafiającego do tytułowej krainy, by zaskarbić sobie sympatię Bogów i ostatecznie w nagrodę trafić do Valhalli - nieba wojowników.

Produkcja jest skupiona na walce PvE (gracz przeciwko otoczeniu i potworom).
Valheim zostało opracowane przez niezależny zespół Iron Gate Studio, a za wydawnictwo odpowiedzialna jest firma Coffee Stain Publishing. Produkcja na ten moment znajduje się w fazie Wczesnego Dostępu, jej premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Jak się okazuje, twórcy strzelili w dziesiątkę. Poinformowano, że w przeciągu 7 dni od debiutu na platformie Steam, sprzedano już milion kopii gry.


"Dla porównania jest to odpowiednik około 8333 łodzi pełnych wikingów zmierzających na kolejny podbój!" - wspominają deweloperzy.


Valheim znajduje się w topce sprzedaży na Steamie, na ten moment wyniki są lepsze niż Nioh 2, Cyberpunk 2077 czy Mass Effect: Legendary Edition. Ponadto, tytuł otrzymał świetną średnią ocen na poziomie 96% pozytywnych recenzji, a w jednym momencie w bój wyruszyło ponad 188 tysięcy wikingów, co jest jednym z najlepszych wyników w historii Steama.

Co interesujące, w serwisie Twitch transmisje z Valheim oglądało naraz nawet 127 tysięcy osób. Są to bardzo spektakularne wyniki, tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to gra we Wczesnym Dostępie, która praktycznie nie miała żadnej akcji marketingowej.