Z zespołu studia Hardsuit Labs, pracującego nad nadchodzącym Vampire: The Masquerade — Bloodlines 2 odeszła właśnie Cara Ellison, starsza projektantka narracji gry.

Studio nie poinformowało w żaden sposób o kolejnych zmianach kadrowych. Co ciekawe, zauważyli je dopiero użytkownicy, którzy odkryli, że deweloperka usunęła wzmiankę o Bloodlines 2 ze swojego profilu w serwisie Twitter. Spekulacje niejako zostały potwierdzone przez studio League of Geeks, które pochwaliło się publicznie nowym członkiem zespołu — Carą Ellison. 
Wkrótce zaczęto wymagać komentarza od Hardsuit Labs. Rzecznik prasowy Paradox Interactive, firmy będącej właścicielem wcześniej wspomnianego studia, potwierdził odejście deweloperki, jednak nie wgłębiono się w szczegóły, ani nie uargumentowano takiej decyzji:


"Cara wniosła do projektu świeże pomysły i wiele jej pracy będzie obecne w przyszłorocznej grze. Dziękujemy jej za pracę nad Bloodlines 2 i życzymy wszystkiego najlepszego we wszystkich przyszłych przedsięwzięciach". 


Takie radykalne zmiany kadrowe nie są niczym nowym w tym zespole — niedawno z zespołu odeszli także Brian Mitsoda, główny scenarzysta oraz dyrektor kreatywny, Ka’ai Cluney. 

Jednak cała sytuacja oraz fakt, ze niedawno ogłoszono przesunięcie premiery produkcji na przyszły rok mogą sugerować, że albo gra jest prawie ukończona, albo zostanie wkrótce znacząco przebudowana.