Szesnastoletni już World of Warcraft jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku MMORPG. Gra jest wciąż rozwijana, a już jesienią tego roku zadebiutuje najnowszy dodatek, Shadowlands. Blizzard, producent i wydawca, systematycznie dodaje nową treść i aktualizuje produkcję. 

O tym, że wraz z debiutem nowego rozszerzenia, w grze będzie dostępny Ray Tracing wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, ale z najnowszych informacjach zawartych w aktualizacji do kart graficznych Nvidia wynika, że już niedługo zostanie wprowadzona ta technologia. Co prawda, zapowiada się, że na razie stanie się to tylko w ramach beta testów World of Warcraft: Shadowlands.
Sterownik GeForce o numerze 452.06 zaoferuje dodatkowe wsparcie między innymi dla Microsoft Flight Simulator, A Total War Saga: TROY oraz właśnie dla omawianego tytułu. W dzienniku zmian czytamy, że zostaną wprowadzone „efekty wizualne wykorzystujące ray-tracing”. Należy również zaznaczyć, że wsparcie dla technologii śledzenia promieni w World of Warcraft nie jest jeszcze dostępne publicznie.


Źródło: NVIDIA


Upiększyć grafikę podczas gry mogą tylko osoby, które otrzymały dostęp do zamkniętych testów dodatku Shadowlands. Jeżeli testerzy chcieliby ujrzeć oprawę graficzną ulepszoną dzięki Ray Tracing, musieliby pobrać najnowsze sterowniki Nvidia, oraz oczywiście posiadać kartę graficzną z serii RTX, która jest w stanie obsłużyć tę funkcjonalność. 

Warto wspomnieć, że rozszerzenie oficjalnie zadebiutuje pod koniec 2020 roku, w okresie jesiennym i będzie wówczas szeroko dostępny.

Źródło: nvidia.com, Blizzard, pcgamesn.com