Wczoraj na blogu Blizzarda w dziale Warcraft 3 Reforged, pojawił się wpis dotyczący zmian profili graczy w grze. Ostatnio praca wre jeśli chodzi o naprawę tego tytułu, który nie sprostał oczekiwaniom fanów. Był on jedną z najniżej ocenianych gier na Metacritic.Niebiescy nie poddają się i cały czas próbują wprowadzić zmiany w grze, tak aby przypominała ona funkcjonalnością to, co znamy od dawna ze starej wersji gry. Ostatnio w grze poprawiony został system rankingowy. Wczoraj pojawiły się informacje że wiele funkcji z oryginalnych systemów, trafi również do Warcraft 3: Reforged. Zmiany w profilach graczy, jakie proponuje Blizzard wyglądają ciekawie i może sprawią, że społeczność gry ponownie spróbuje wrócić do tej odświeżonej odsłony. 

Przejdźmy zatem do konkretów. Pierwszą zmianą, jaką zaproponował Blizzard są informacje osobiste, jakie możemy zamieścić na swoim profilu o limicie 255 znaków. Co zostanie połączone z główną stroną profilu wraz z portretem gracza - awatarem. Możemy zobaczyć to na poniższym screenie. Zostanie również zmieniona historia meczów w profilu gracza, która będzie dostępna w rozwijanym menu, gdzie możemy filtrować mecze: każdy na każdego (FFA), 1v1, 2v2, 3v3, 4v4 oraz gier dowolnych. Udostępniona będzie również informacja dotycząca historii meczów sezonowych oraz przekrojowa informacja dotycząca kariery jak np. % zwycięstw w danym match up'ie. Na poniższym obrazku możemy zobaczyć wprowadzone zmiany.Poniżej również widzimy jak wygląda w wersji roboczej historia meczów w rozgrywkach 4v4.W przypadku powyższego obrazka jesteśmy w stanie zobaczyć szczegółowe informacje dotyczące graczy jak np. wskaźnik MMR, rating tablicy wyników oraz ilość wygranych meczów. Nowy system gry rankingowej będzie bazował na umiejętnościach graczy, a nie zdobytego poziomu konta jak to było kiedyś. Stąd też decyzja o pokazaniu MMR dla każdej rasy w trybie zarówno 1v1 jak również drużynowych, co sprawdziło się w przypadku SC2 i cieszy się zadowoleniem graczy. 


Nowy interfejs profilu gracza będzie posiadał również szczegółową historię meczów, która da możliwość podglądu szczegółowych informacji dotyczących wcześniej rozegranego pojedynku, tak jak widać na załączonym obrazku.Jak na razie zmiany, jakie nadchodzą w Warcraft 3: Reforged, idą w dobra stronę. Oby tylko nie było za późno. 


Źródło: Blizzard Entertaiment