Na rynku już wkrótce zadebiutuje Watch Dogs: Legion, nic więc dziwnego, że Ubisoft publikuje coraz więcej materiałów dotyczących nadchodzącej gry. Jednak zanim nastąpi premiera, francuski gigant ujawnia dodatkowe szczegóły, które nie wszystkim przypadną do gustu. Chodzi o mikropłatności.

Poinformowano, że za 1 dolara (czyli około 4 złote) będzie można nabyć 100 WD Credits, dzięki którym kupimy pakiety ETO, przedmioty do personalizacji, mapę ze zaznaczonymi wszystkimi „znajdźkami” oraz zdobędziemy specjalnych operatorów.
Wspomniani bohaterowie dostępni do kupna mają wyróżniać się specjalnymi liniami dialogowymi, wyposażeniem, umiejętnościami czy ubraniami. Twórcy jednak podkreślają, że identyczne cechy znajdziemy także u innych postaci, możliwych do spotkania na ulicach Londynu.

Oznacza to, że musimy wydawać pieniędzy — mikro transakcje w Watch Dogs Legion zostały stworzone z myślą o osobach, które nie chcą tracić czasu na odkrywanie świata gry.

Watch Dogs: Legion zadebiutuje 29 października 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł będzie dostępny także na Xbox Series oraz PlayStation 5.