Premiera Watch Dogs Legion zaplanowana jest na 29 października 2020 roku. Ubisoft nie przerywa kampanii marketingowej tytułu, więc nic dziwnego, że wydawca wykorzystał okazję, jaką było Ubisoft Forward i postanowił udostępnić nowe szczegóły o nadchodzącej grze.

Najważniejszym elementem nowej odsłony hakerskich przygód będzie tytułowy „Legion”. Akcja gry rozgrywa się w samym sercu zautomatyzowanej Wielkiej Brytanii, a gracz wcieli się w dowolną postać, którą może wcielić do ruchu oporu — organizacji DedSec. Każda osoba specjalizuje się w czymś innym, dzięki czemu przyda się w konkretnym rodzaju misji.
Co ciekawe, w produkcji znajdzie się nawet brytyjski raper Stormzy. W jednej z misji gracze otrzymają możliwość zajrzenia za kulisy i towarzyszeniu artyście w kręceniu nowego teledysku do swojego utworu.
Kolejną ciekawostką wartą wspomnienia jest to, że w ramach dodawania zawartości popremierowej będzie można wcielić się w protagonistę pierwszej części Watch Dogs, Aidena Pearce'a.

Ponadto, zostanie dodany oddzielny wątek fabularny poświęcony Aidenowi, który będzie częścią samodzielnego DLC udostępnionego w ramach przepustki sezonowej.