Galvin Whitlock, głowny programista w firmie Ubisoft potwierdził, że Watch Dogs Legion w wersji na Xbox Series S będzia działać w dynamicznej rozdzielczości 1080p.
Twórcy zapowiedzieli, że dzięki temu zabiegowi otrzymali efekt Ray Tracing zbliżony do tego na komputerach osobistych. Niestety, tytuł na wszystkich konsolach zadziała jedynie w 30 klatkach na sekundę. Warto zaznaczyć, że studio Remedy odpowiedzialne za takie tytuły jak Control czy Alan Wake, oficjalnie nie zgadzali się z decyzją o wypuszczeniu Xbox Series S na rynek twierdząc, że chamuje on rozwój generacji. Gracze również pozostają sceptyczni do pierwszym prezentacji rozgrywki jeśli chodzi o nową konsolę Microsoftu.

Watch Dogs Legion to trzecia odsłona gry o grupie hakerskiej DedSec walczącej ze złym systemem. Tym razem gracze trafią do Londynu, który jest oblegany przez prywatną organizację militarną Albion. Nowością w serii jest możliwość wcielenia się w dowolną postać niezależną. 

Tytuł zadebiutował 29 października na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W przyszłości ma się pojawić na konsolach nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.